Ana SayfaKredilerHalk Bankası’ndan Teminat Karşılığı İhtiyaç Kredisi

Halk Bankası’ndan Teminat Karşılığı İhtiyaç Kredisi

-

Halk Bankası’ndan bir yenilik daha geldi. Banka tarafından yeni duyurulan kampanya kapsamında müşteriler konutlarını ipotek göstermeleri karşılığında kredi kullanma olanağına erişiyorlar. Evlerini ipotek gösteren vatandaşlardan kefil de talep edilmiyor.

Yüksek meblağlı kredi kullanmak isteyen ancak bu olanağa yeterli gelir belgesi sunamadıkları için kavuşamayan müşteriler, artık Halk Bankası’ndan konutları karşılığında geniş likidite imkanına kavuşacaklar. Sahip olunan evin ekspertiz değerinin yüzde 80’ine kadar banka tarafından finansman sağlanmaktadır.

Azami Vade 48 Ay Ama Kredi Üst Limiti Sınırsız!

Halk bankası tarafından ipotek karşılığında verilen ihtiyaç kredisi fırsatından yararlanmak isteyen müşterilerin evlerini ipotek ettirmeleri yeterlidir. Kampanya uyarınca 48 aya kadar vade seçenekleri sunulurken, söz konusu krediden yararlanmak isteyen müşteri için üst limit tayin edilmemiştir. Kredi kampanyasının üst limiti; müşterinin sahip olduğu evin ekspertiz değerinin yüzde 80’i ile sınırlıdır. Yani ev ne kadar değerli ise kullanılabilecek kredi meblağı da o derece yukarıya çıkmaktadır.

Halk Bankası kampanya dahilinde faiz oranını aylık yüzde 1,15 olarak tayin etmiştir. Bu oran seçilen vadeye göre farklılık göstermemektedir. Ayrıca müşterinin kullanmak istediği kredi meblağına göre de faiz oranı değişkenlik arz etmemektedir.

Halk Bankası kredi kampanyası uyarınca ipotek gösterilen konuta DASK (Doğal Afet ve Deprem Sigortası) ile konut sigortası yaptırmayı mecburi tutmuştur. Söz konusu sigortaların poliçe prim ücretleri müşteriye yansıtılmaktadır. Ayrıca Halk Bankası müşterilerinden kredi tahsis ücreti de talep etmektedir. Dosya masrafı olarak da adlandırılan bu ücret; kullanılan kredi meblağına göre değişkenlik arz etmektedir. Kullanılan likidite tutarının binde beşi oranındaki ücret, müşteriden dosya masrafı olarak tahsil edilmektedir. 100 bin Türk Lirası ekspertiz değerinde bir ev için kullanılabilecek azami kredi meblağı olan 80 bin Türk Lirası için dosya masrafı 400 Türk Lirası olarak kredi kullanan müşteriye yansıtılmaktadır.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,394BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,410TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler