Ana SayfaEkonomiBrexit Manchester United’ı da Vurdu!

Brexit Manchester United’ı da Vurdu!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden çıkma kararı almasının (Brexit) etkileri sürüyor. Söz konusu karar sonrası İngiliz Sterlini sert düşüşler gerçekleştirdi. Sterlindeki sert düşüşler; bütün İngiliz şirketlerini vurduğu gibi dev futbol kulübü Manchester United’ı da derinden etkiledi.

Geçtiğimiz bahar aylarında Avrupa Birliği’nden çıkma kararı alan İngiltere, bu kararı referanduma götürmüştü. Referandumdan söz konusu karar için kabul oyu çıkmasının ardından Brexit süreci resmen işlemeye başlamıştı. İngiltere halkının bu kararı sterlinin aylardır düşmesine neden oluyor. Bu durumdan şirketler ile birlikte İngilizlerin dev futbol kulüpleri de etkileniyor.

Gelirler Sterlin, Borçlar Dolar Cinsinden!

İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılık kararı alması, İngiliz devi Manchester United’ın mali dengesini de bozdu. Sterlinin aylardır düşmesi ve doların da son dönemde hızla yükselmesi sonucunda; gelirleri sterlin cinsinden borçları ise dolar cinsinden olan kulüp zor durumda kaldı. Son çeyreğe ait bilançosunu açıklayan Manchester United, borçlarının yüzde 18’i aşan düzeyde arttığını belirtti. Bu artış sonrasında Manchester’ın borçları 338 milyon sterlin düzeyine yükselmiş oldu.

Brexit kararının alınmasından bu yana dolar karşısında yüzde 15 gerileyen sterlin, Manchester’ın gelir düzeyinin azalmasına neden oldu. Yükselen dolar kuru da kulüp borçlarının 52 milyon sterline yakın seviyede artmasına sebep oldu. Gelirleri azalan, borçları da kur nedeniyle artan kulüp mali yapısında sarsıntı yaşadı.

Bahse konu gelişmeden olumsuz etkilenen Manchester United Kulübü’nün yönetimi, bu sezon kulüp tarihinin en yüksek gelir düzeyine ulaşılacağını belirterek herhangi bir sıkıntı bulunmadığını bildirdiler. Manchester United yönetimi, kulübün bu sezon 540 milyon sterlin düzeyinde gelir elde etmeyi beklediklerini ve bu rakamın kulüp için rekor anlamına geldiğinin altını çizdiler. Dünyanın en büyük futbol kulüplerinden olan Manchester United, global çapta gerçekleşen krizlerden güçlü mali yapısı sayesinde etkilenmeden çıkmayı başarıyor.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.