Ana SayfaEkonomiBaşbakan Binali Yıldırım Bilişim Zirvesinde Büyük Teşvikleri Açıkladı

Başbakan Binali Yıldırım Bilişim Zirvesinde Büyük Teşvikleri Açıkladı
B

-

Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Bilişim Zirvesi 2016” etkinliğine katılan Başbakan Yıldırım Bilişim Zirvesi’nde açıklamalarda bulundu. Bilişimde yeni modele geçileceğini söylerken hacker saldırıları konusunda da çalışmaların sadece saldırı önlemek amaçlı olmayacağını, caydırıcı kararların da çıkacağını söyledi.

İşte Binali Yıldırım’ın konuşmasında değindiği bazı konular;

Bilişim sektörüyle ilgili son yıllarda yasal düzenlemeler yürürlüğe girdi. Bugünkü vergi sistemimiz iletişim sektörümüzün gelişmesine yardımcı olan bir yapıda değil. Çok basit anlaşılabilir sektörün hızını yavaşlatan değil, büyümesini sağlayan, vergi geliri sağlayacak yeni bir modelini hayata geçireceğiz. Bunu yaparken de en son yenilikleri en son teknolojileri takip ederek inovatif bir yaklaşımla bunları düzenleyeceğiz.

Dünyada internet kullanımı artık çok çok hızlı. Saniyeler içinde birden çok sitede aynı anda gezebiliyorsunuz. Bu tamamen internetin hızıyla alakalı. Ülkemiz ise internet kullanımında son yıllarda büyüme kaydetti. Geçmiş çağda en büyük güç paraydı. Şimdiyse bilgi. Bilgiye sahipseniz güçlüsünüz. Gelecekte ülkemizi daha yukarı seviyelerde görmek istiyorsak sadece ekonomik açıdan zenginlikle bunu sağlayamayız. Bilgi seviyesi olarak da 7’den 70’e gelişmemiz, öğrenmemiz lazım..

Sayıları git gide artan veri merkezleri ülkemiz için çok önemlidir. Bugün kararname ile çağrı merkezleri ile birlikte veri merkezlerinin kurulmasına çok büyük destek sağladık. Eleman tahsisinden, bina tahsisine, vergi kolaylığına işletme kredisine, enerji desteğine kadar her türlü desteği sağladık. Şimdi bizim bu desteklerimizin boşa çıkmaması adına veri merkezleri kurulmalı başarılı bir şekilde işletilmelidir. İşte o zaman bilginin her yana ulaşması kolaylaşacak ve bilgi her yerde olacak isteyen istediği zaman açıp öğrenebilecek. Veri merkezlerinin vatana millete hayırlı olmasını diliyorum. Umarım genci yaşlısı tüm insanımız bilgilenir çünkü çağımızın en önemli gücü bilgi sahibi olmaktır.

 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol