Ana SayfaEkonomiBankacılık Denetleme Ve Düzenleme Kurulu Memur Alımı Yapacak

Bankacılık Denetleme Ve Düzenleme Kurulu Memur Alımı Yapacak
B

-

BDDK’dan  yapılan açıklamaya göre açıktan memur alımı yapılacak. 55 memura istihdam kaynağı olacak alımda farklı pozisyonlardan elemanlar alınacak.

Alım yapılacak kadrolar şu şekilde.        

2 Mimar, 1 mühendis, 5 teknisyen, 1 hemşire, 8 istatistikçi, 5 arşiv memuru, 10 sekreter, 23 memur olmak üzre, 55 personel istihdam edilecek.

Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu, bu yıl ilk kez kadrosuna açıktan atama yoluyla idari personel alımı gerçekleştirilecek. Giriş sınavı sonuçlarına göre alım yapılacağını açıklayan BDDK, giriş sınavının sözlü şekilde yapılacağını alım duyurusunda belirtti.  Ayrıca başvuruların KPSS sonuçlarına göre yapılacağı da BDDK’nın yaptığı açıklamalar arasında.

Lisans, Önlisans ve Orta Öğretim Mezunları İçin Başvuru Tarihleri

Lisans ve önlisans mezunu olan kişiler için giriş sınavı, 28 Kasım 2016 saat 12:00 da başlayacak ve 7 Aralık 2016 saat 16:00’da bitecek.

Ortaöğretim yani lise mezunu olan kişiler için ise 23 Aralık 2016 saat 12:00 ile 30 Aralık 2016 saat 16:00 arasında sınav gerçekleştirilecek.

TDK Açıktan Alım Başvuru Şartları

Türk vatandaşı olmak,

Kamu haklarından mahrum olmamak,

Askerlikle ilişkisi bulunmamak,

Kamu hizmetine atanmasına engel durumu olmamak,

İlgili pozisyonlar için belirtilen öğrenim şartlarını yerine getirmiş olmak.

Başvuru Şekli

Sınava giriş başvurusu, online olarak BDDK’nın internet adresinden yapılabilecek. Posta ya da şahsen yapılan başvurular kabul edilmeyecek. Online başvuruların ilgili mezunlar için belirtilen tarihler arasına yapılmış olması gerekiyor. Sınav sonuçlarında başarı puanına göre en yüksek puanı alan adaydan başlanarak atamalar gerçekleştirilecek. Değerlendirmeler 100 puan üzerinden yapılacak. Giriş sınavında, genel kültür, meslek alanı ve karakter analizi ile ilgili sorular gelecek.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,260BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
39TakipçilerTakip Et
2,412TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol