Ana SayfaEkonomiBenzin ve Motorine Büyük Zam!

Benzin ve Motorine Büyük Zam!
B

-

Geçtiğimiz hafta motorine gelen 9 kuruşluk zammın ardından bu geceden itibaren akaryakıta bir zam daha geliyor; üstelik bu kez zamma benzin de dahil. Bu gece ülke çapında benzin fiyatları ortalama 16 kuruş, motorin fiyatları ise ortalama 11 kuruş zamlanacak.

Son günlerde Petrol İhraç Eden Ülkeler Birliği’nin (OPEC) petrol üretiminde kısıtlamaya gitmeye çalışması, Türkiye gibi petrol ve petrol ürünleri ithal eden ülkeleri zor durumda bırakıyor. 30 Kasım’da tekrar bir araya gelerek anlaşma zemini arayacak olan ülkelerin anlaşmaya yakın olduğu haberlerinin kamuoyuna yansıması uluslararası piyasada petrol fiyatlarını hareketlendirdi.

Ankara’da Benzinin Litre Fiyatı 5 Liraya Dayandı!

Uluslararası piyasalarda hareketlenen brent ham petrolün varil fiyatı 50 dolar sınırını zorladıktan sonra bir miktar gevşedi. Ancak ülkemize söz konusu artış anında yansıdı. Benzinin litre fiyatı söz konusu zammın ardından Başkent Ankara’da 4,81 liradan 16 kuruş zamlanarak ortalama 4,97 lira seviyesine çıkacak. İstanbul’da ise hali hazırda 4,76 lira düzeyinde olan benzinin litre fiyatı 4,92 noktasına ulaşacak. Ülkemizin en büyük 3. ili konumunda olan İzmir’de de benzin 4,78 lira düzeyinden yarından itibaren 4,94 liraya yükselecek.

Motorin ise bir hafta ara ile ikinci zamma maruz kaldı. Geçtiğimiz hafta motorine 9 kuruşluk zam yapılmıştı ve bu zammın ardından başkent Ankara’da motorinin litre fiyatı 4,12 liradan 4,21 lira seviyesine çıkmıştı. Bu gelecek zammın ardından ise başkentte motorinin litre fiyatı 11 kuruş daha zamlanarak 4,32 liraya yükselecek. İstanbul’da geçen hafta itibari ile 4,07 liradan 4,16 liraya yükselen motorinin fiyatı yeni gelecek zam ile 4,27 lirayı bulacak. İzmir’de ise yine geçtiğimiz hafta gelen 9 kuruşluk zam neticesinde 4,10 liradan 4,19 liraya yükselen motorin, yeni zam sonrasında 4,30 lira düzeyine gelecek. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol