Citibank’tan Aylık Yüzde 1,15 Faiz Oranına Bireysel Kredi!

0

Citibank ihtiyaçlarınızı ertelemeyin diye faiz oranlarında yenilik yaptı. Banka acil nakit ihtiyacı doğan müşterilere en kısa sürede finansman sağlamayı amaçlıyor. Banka bireysel kredi kampanyası kapsamında kullanılabilecek kredi üst limiti 25 bin Türk Lirası’dır. Kullanılan krediye yansıtılacak olan faiz oranı ise aylık yüzde 1,15’tir.

Kampanya koşullarından faydalanmak isteyen müşterilerin aylık net 3 bin Türk Lirası gelir belgesini bankaya sunması gerekmektedir. Kampanya, daha öncesinde Citibank’tan kredi kartı almamış, bankadan kredi kullanmamış ve Citibank ile yeni tanışmış kişiler için geçerlidir. Citibank’ın tüketici kredisi kapsamında kullanılan kredinin yüzde 4’ü kadar ya da minimum 349 Türk Lirası kadar kredi tahsis ücreti (dosya masrafı) banka tarafından müşteriden tahsil edilmektedir.

Aylık 267 Türk Lirası Geri Ödemeye 10 Bin Lira!

Citi Bireysel Kredi kampanyası kapsamında kullanılan bir krediyi örnekle detaylandırmak gerekirse; 10 bin Türk Lirası kredi kullanan bir müşteriye aylık yüzde 1,15 faiz oranı uygulanacaktır. Müşterinin kampanya koşullarından yararlanarak çektiği 10 bin Türk Lirası’nı 60 ay vadede ödemek istediği varsayıldığında; müşterinin aylık ödeyeceği taksit tutarı 267 Türk Lirası kadardır. Kredi tahsis ücreti olarak müşteriden 400 Türk Lirası tahsil edilecektir. Citi bireysel kredi kampanyası kapsamında kullanılan kredinin müşteriye olan toplam maliyet oranı yüzde 1,69 seviyelerindedir. Toplam yıllık maliyet oranı ise yüzde 20,34 olacaktır.

Citibank’ın söz konusu ihtiyaç kredisi kampanyasından yararlanmak için Citibank’ın internet şubesinden başvuru yapılabileceği gibi SMS yoluyla da kampanyaya başvuru yapılabilir. Kampanya koşullarından yararlanmak isteyen müşteri E yazıp 2484’e SMS göndererek kredi başvurusu yapabilmektedir. Citibank, tüketici kredisi kampanyasına başvuru yapıldığında ve kredi talebi onaylandığında “ön onay” mesajı göndermektedir. Akabinde ise kredi alabilme şartlarını sağlayan müşteri Citibank şubelerine başvurarak kredisini kullanabilmektedir. Ön onay almayan kredilerin kullanılması mümkün değildir.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın