Ziraat Bankası Damızlık Süt Sığırcılığı Kredisi

0

Ziraat Bankası hemen her konuda olduğu gibi hayvancılıkta da yatırım yapmak isteyen yahut hali hazırda işletmesi bulunan, şirketini büyütmek isteyen müşterilerine de finansman desteği sağlıyor. Gün geçtikçe büyüyen hayvancık sektörü için avantajlı kredi kampanyaları düzenleyen banka, müşterilerini uygun faiz oranları ile memnun ediyor. Türkiye’nin ekonomik alandaki devinimine katkı sağlıyor.

Ziraat Bankası “Damızlık Süt Sığırcılığı Kredisi” kampanyası ile büyükbaş hayvancılık sektöründe üreticilere likidite sağlamaktadır. Kampanya koşullarına göre “yatırım kredileri” başlığı altında; Manda ve Holstein Siyah Alaca, Holstein Kırmızı Alaca, Jersey cinsi hayvanlarla işletme kurmak isteyen, ya da kurulu işletmesini büyütmek isteyen üreticiler kredi kullanabilmektedirler.

En Az 10 Baş Alım Gerekli

Kredi kullanımı için söz konusu ırklardan 10 baş ve üzeri hayvanla işletme büyültmesi ya da kurulması gerekmektedir. Söz konusu kampanya kapsamında Türkvet sistemine kayıtlı ve damızlık belgeli, en fazla bir doğum gerçekleştirmiş ya da ilk gebeliğinde bulunan maksimum 36 aylık sığırların alımı gerçekleştirilebilmektedir. Yine Türkvet sistemine kayıtlı, ilk doğumunu yapmış yahut ilk yavrusuna gebe olan maksimum 48 aylık olan manda alımı kampanya kapsamında gerçekleştirilebilmektedir.

Ziraat Bankası damızlık süt sığırcılığı kredisi kampanyasından yararlanılarak; süt sağım ünitesi ve süt soğutma makinesi, barınak tadilat ve yapımı, yem hazırlama ünitesi alımı, gübre yönetimiyle alakalı ekipman ve altyapı alımı, balya makinesi, çayır biçme makinesi gibi ekipman edinimi gibi ihtiyaçlar karşılanabilmektedir.

Ayrıca kendi elektriklerini güneş ya da biyokütle enerjisi ile üretmek isteyen işletmeciler de gerekli ekipmanları sağlayabilmek için kampanyadan yararlanabilmektelerdir. Bunun için bankanın söz konusu kampanya şartı; işletmenin güneş enerjisi için 500 baş, biyokütle enerjisi için ise 800 baş hayvan ile faaliyet göstermesidir. Ziraat Bankası’nın söz konusu kampanyasından yararlanılarak bahsedilenlerden başka yatırım giderleri de sağlanabilmektedir.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın