Ana SayfaGündemHalk Bankası Taşıt Kredilerinde Faizi İndirdi!

Halk Bankası Taşıt Kredilerinde Faizi İndirdi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Halk Bankası hemen her kredi ürününde uyguladığı faiz indirimlerini taşıt kredilerinde de uygulama kararı aldı. Hem sıfır kilometre araçlar için hem de ikini el araçlar için kampanya düzenleyen banka, sıfır kilometre araçlar için faiz oranlarını aylık yüzde 1,15 seviyesine çekerken, 2. el araçlar için de faiz oranlarını aylık yüzde 1,16 düzeyine indirdi.

Geçtiğimiz hafta Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilerek yasalaşan kanun ile birlikte araçlar için yeni ÖTV uygulamasına geçildi. Yeni ÖTV uygulaması ile birlikte sıfır kilometre araçların fiyatında 2 bin liradan 30 bin Türk Lirası’na kadar değişen miktarlarda zamlanma meydana geldi. Söz konusu zam neticesinde araç alacak vatandaşlar kara kara düşünmeye başladılar. Bu durumu dikkate alan Halk Bankası taşıt kredilerinde faiz indirimine gitti.

Sıfıra da 2. Ele de Kredi Mevcut!

Halk Bankası taşıt kredileri kapsamında hem sıfır kilometre araçlar için hem de ikinci el araçlar için kampanya düzenliyor. Sıfır kilometre araçlar için düzenlenen kampanyada aylık yüzde 1,15 faiz oranı sunulurken, 2. el araç alımları için finansman aylık yüzde 1,16 faiz oranı ile veriliyor.

Hem sıfır kilometre hem de ikinci el araç almak isteyen müşteriler, kullandıkları likidite meblağını bankaya azmi 48 ay vade ile ödeme olanağına sahiptir. Halk Bankası finansman olanağından yararlanmak isteyen müşterilerinden kredi tahsis ücreti talep etmektedir. Kredi tahsis ücreti her iki seçenek için de kullanılan kredinin binde beşi oranında sabitti. Yani müşteri; kullandığı kredi meblağının binde beşi oranında dosya masrafı ödemekle mükelleftir. 20 bin Türk Lirası kredi kullanımında bu tutar 100 Türk Lirası + vergi olarak müşteriye yansıtılacaktır. Toplamda müşterinin ödeyeceği dosya masrafı söz konusu tutar için 105 Türk Lirası olacaktır.  

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.