Halk Bankası Taşıt Kredilerinde Faizi İndirdi!

Halk Bankası Taşıt Kredilerinde Faizi İndirdi!

Halk Bankası hemen her kredi ürününde uyguladığı faiz indirimlerini taşıt kredilerinde de uygulama kararı aldı. Hem sıfır kilometre araçlar için hem de ikini el araçlar için kampanya düzenleyen banka, sıfır kilometre araçlar için faiz oranlarını aylık yüzde 1,15 seviyesine çekerken, 2. el araçlar için de faiz oranlarını aylık yüzde 1,16 düzeyine indirdi.Halk Bankası hemen her kredi ürününde uyguladığı faiz indirimlerini taşıt kredilerinde de uygulama kararı aldı. Hem sıfır kilometre araçlar için hem de ikini el araçlar için kampanya düzenleyen banka, sıfır kilometre araçlar için faiz oranlarını aylık yüzde 1,15 seviyesine çekerken, 2. el araçlar için de faiz oranlarını aylık yüzde 1,16 düzeyine indirdi.

Geçtiğimiz hafta Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilerek yasalaşan kanun ile birlikte araçlar için yeni ÖTV uygulamasına geçildi. Yeni ÖTV uygulaması ile birlikte sıfır kilometre araçların fiyatında 2 bin liradan 30 bin Türk Lirası’na kadar değişen miktarlarda zamlanma meydana geldi. Söz konusu zam neticesinde araç alacak vatandaşlar kara kara düşünmeye başladılar. Bu durumu dikkate alan Halk Bankası taşıt kredilerinde faiz indirimine gitti.

Sıfıra da 2. Ele de Kredi Mevcut!

Halk Bankası taşıt kredileri kapsamında hem sıfır kilometre araçlar için hem de ikinci el araçlar için kampanya düzenliyor. Sıfır kilometre araçlar için düzenlenen kampanyada aylık yüzde 1,15 faiz oranı sunulurken, 2. el araç alımları için finansman aylık yüzde 1,16 faiz oranı ile veriliyor.

Hem sıfır kilometre hem de ikinci el araç almak isteyen müşteriler, kullandıkları likidite meblağını bankaya azmi 48 ay vade ile ödeme olanağına sahiptir. Halk Bankası finansman olanağından yararlanmak isteyen müşterilerinden kredi tahsis ücreti talep etmektedir. Kredi tahsis ücreti her iki seçenek için de kullanılan kredinin binde beşi oranında sabitti. Yani müşteri; kullandığı kredi meblağının binde beşi oranında dosya masrafı ödemekle mükelleftir. 20 bin Türk Lirası kredi kullanımında bu tutar 100 Türk Lirası + vergi olarak müşteriye yansıtılacaktır. Toplamda müşterinin ödeyeceği dosya masrafı söz konusu tutar için 105 Türk Lirası olacaktır.  taşıt kredisi halk bankası taşıt kredisi halkbankası kredisi halk bankası kredileri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?