Ana SayfaEkonomiÇiftçilere Devlet Destekleri Yarın Yatıyor!

Çiftçilere Devlet Destekleri Yarın Yatıyor!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik 2016 yılı tarımsal destekleme ödemeleri hakkında yazılı bir açıklama yaparak; yarından itibaren üreticilere toplam 599,8 milyon Türk Lirası tutarında ödeme yapılacağını kamuoyuna duyurdu.

  Bakan Faruk Çelik tarafından yapılan açıklamada 2016 yılı destekleme ödemeleri kapsamında yapılacak ödemelerin hangi kıstaslar için ne meblağda yapılacağı kalem – kalem bildirildi.

  En Büyük Pay Genç Çiftçi Proje Desteği İçin!

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik tarafından yapılan yazılı açıklamada; “Ödemeler kapsamında genç çiftçi proje desteği için 100 milyon Türk Lirası, IPARD için 90 milyon Türk Lirası, kırsal kalkınma desteği için 65 milyon Türk Lirası, tarım sigortası desteği için 50 milyon Türk Lirası, hayvan gen kaynakları desteği için 40 milyon Türk Lirası, iyi tarım desteği için 27 milyon Türk Lirası, süt tozu desteği için 26 milyon Türk Lirası, tarımsal yayım ve danışmanlık desteği için 17 milyon Türk Lirası, sertifikalı tohum kullanım ve üretim desteği için 10 milyon Türk Lirası, biyolojik mücadele desteği için 5 milyon Türk Lirası, lisanslı depolarda ürün depolama kiralama için 1,3 milyon Türk Lirası, süt desteği için 160 milyon Türk Lirası ve Ar-Ge desteği için 8,5 milyon Türk Lirası olmak üzere toplam 599,8 milyon Türk Lirası tutarında hibe desteği, yarın 18.00’den sonra üreticilerimizin hesaplarına yatırılacak” dendi.

  2016 yılı içerisinde toplamda çiftçilere 12 milyar Türk Lirası’na yakın meblağda destek ödemesi yapılacağı bildirilen açıklamada, söz konusu ödeme sonrasında çiftçi destekleme ödemelerinin büyük çoğunluğunun tamamlanacağı belirtildi. Kalan destekleme meblağının ise 20 Aralık sonrasında çiftçi hesaplarına aktarılmaya başlanacağı vurgulandı. 20 Aralık’tan sonra çiftçilere yapılacak destekleme ödemelerinin toplam meblağı ise 750 milyon Türk Lirası’nı bulacak.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  65TakipçilerTakip Et
  2,237TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  2023 Haziran Ev Kredisi Faiz Oranları

  2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

  2023 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Haziran)

  2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

  Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Haziran 2023!

  Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

  Akbank Hukuk Departmanı için Avukat Alımı Yapacak!

  Akbank, banka iş ilanları kategorisinde yayımladığı yeni bir ilanla hukuk departmanında görevlendirmek üzere Avukat...

  ING Bank 11 Farklı İlde Ticari/Kobi Şube Yönetici Adayları Arıyor!

  Türkiye'nin önde gelen bankalarından bir tanesi olan ING Bank, bünyesi dahilince çalıştırmak üzere yeni Kobi Portföy Yöneticileri arıyor.

  Garanti BBVA Müşteri Danışmanı Alımı!

  Banka, İstanbul'daki şubeleri için banka personel alımları yapacağını duyurarak açık pozisyonun Garanti BBVA Müşteri...