Ana SayfaGündemTürk Ekonomi Bankası’ndan (TEB) Hem Sıfıra Hem 2. Ele Taşıt Kredisi

Türk Ekonomi Bankası’ndan (TEB) Hem Sıfıra Hem 2. Ele Taşıt Kredisi

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Türk Ekonomi Bankası TEB, hem sıfır kilometre araçlar için hem de ikinci el araçlar için taşıt kredisi fırsatı sunuyor. Banka, taşıt kredisinde sıfır kilometre ve ikinci el araçlar için tek faiz oranı belirlemiştir.

TEB’den taşıt kredisi kullanarak otomobil almak isteyen müşteriler için 48 aya kadar vade olanağı sunuluyor. Bütün vadelerde ve bütün taşıt kredisi seçeneklerinde banka tarafından azami 1,35 faiz oranı uygulanmaktadır.

Maksimum Vade 48 Ay!

Türk Ekonomi Bankası TEB, taşıt kredisi kullanmak isteyen müşterilerine uyguladığı azami 1,35 faiz oranını bütün vadelerde sabit tutmaktadır. Taşıt kredisi uyarınca kullanılabilecek maksimum vade süresi 48 ay olarak tayin edilmiştir. Bankanın taşıt kredisinden faydalanmak isteyen müşteriler kredi tahsis ücreti ödemek durumundadırlar. Kredi tahsis ücreti, kullanılan kredi meblağının binde beşi oranındadır.

TEB’den 30 bin Türk Lirası taşıt kredisi kullanarak otomobil almak isteyen bir müşteri, bankaya 150 Türk Lirası dosya masrafı ödeyecektir.

Banka, otomobil alımında kullanılan kredi karşılığında müşterinin aldığı taşıta rehin koymaktadır. Ayrıca krediye konu taşıta kredi vadesi boyunca Kasko yaptırılması zaruri tutulmuştur. Hem taşıt rehin ücreti hem de Kasko ücreti müşteriden ayrıca tahsil edilmektedir. Zorunlu trafik sigortası zaten yasal olarak mecburiyet arz ettiğinde yaptırılmak durumundadır ve ücreti müşteri tarafından ödenmektedir.

Örnek Hesaplama

Türk Ekonomi Bankası taşıt kredisi kapsamında 30 bin Türk Lirası likidite edinen bir müşterinin bankaya borcunu 48 ay vadede geri ödemek istemesi durumunda; aylık TEB’e ödenmesi gereken taksit tutarı 904 Türk Lirası olarak gerçekleşecektir.

Banka müşteriden ekstra bir ipotek talep etmemektedir. Ayrıca taşıt kredisi kapsamında kefil de talep edilmemektedir. Krediye konu taşıtın borcu bittiğinde araç üzerine konulmuş olan rehin kaldırılabilmektedir. Rehin çözme işlemi ücreti de müşteriye aittir.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...