ABank’tan Ticari Krediler

0

ABank hem bireysel müşterileri için hem de ticari müşterileri için finansman olanağı sunuyor. Banka ticari müşterilerine sunduğu kredileri; Nakdi ve Gayrinakdi krediler olarak tasnif etmiştir. Bununla birlikte ABank, projesi için likidite açığı hisseden ticari müşterilerine “proje odaklı” finansman olanağı da sunmaktadır.

Nakdi Krediler

ABank “nakdi krediler” kapsamında ticaret erbaplarına işletmelerin gelişimi için birbirinden farklı kredi fırsatları sunmaktadır. Müşteriler işletmelerini büyütmek yahut işletme giderlerini karşılamak için bahse konu kredilerden faydalanabilmektedirler. Abank “nakdi krediler” uyarınca ticari müşterilerine: Ticari Kredili Mevduat Hesabı (TKMH), Borçlu Cari Krediler, Spot Krediler, İskonto – İştira Kredileri, Taksitli Ticari Krediler, Kredi Garanti Fonu (KGF) Teminatlı Krediler, Dövize Endeksli Krediler, Eximbank Kredileri, Döviz Kredileri, Yurt Dışı Kaynaklı Prefinansman Kredileri, Yatırım Kredileri kapsamında likidite desteği sağlamaktadır.

Gayri Nakdi Krediler

İşletmeleri için direkt nakit ihtiyacı olmayan ancak çeşitli ticari işlemler için gayrinakdi kredi ihtiyacı duyan işletmeler için de ABank tarafından destek sağlanmaktadır. ABank “gayrinakdi krediler” dahilinde müşterilerine: Dış Ticaret Finansmanı, Teminat Mektupları, Nakit Yönetimi Kredileri, Referans Mektupları sağlamaktadır.

Proje Finansmanı

ABank, ticari müşterilerinden projesi olanları ve bu projesini gerçekleştirmek için nakit desteği arayanları da unutmamış. Proje finansmanı kapsamında ticari müşteriler; orta ve uzun vadeli yatırım kredisi edinerek projelerini gerçeğe dönüştürme fırsatı elde edebilmektedirler.

ABank proje finansmanı kapsamında: Enerji, turizm, eğitim, gelir getiren gayrimenkul, inşaat, üretim, sağlık sektörlerindeki projelerin finansmanı ile yine aynı sektörlerdeki refinansman ve satın alma/birleşme için gerekli proje finansman ihtiyaçları sağlamaktadır.

Proje finansmanının ticari müşterilere sunulma aşamasında ABank tarafından; konu ile ilgili fizibilitenin incelenmesi, yasal ve mevzuat süreçlerinin analizi, nakit akımının oluşturulması, projeye özel finansman paketinin oluşturulması, dokümantasyon süreçleri takip ve analiz edilerek kredi kararı verilmektedir.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın