Halk Bankası Yeşil Işık Taşıt Kredisi ile Cazip Oran ve 3 Ay Sonra Ödemeye Başlama Fırsatı

0

Kamu bankalarından Halk Bankası, taşıt almak isteyen müşterileri için çok avantajlı bir kredi duyurdu. Halk Bankası tarafından düzenlenen krediden faydalanarak likidite edinmek ve bu likidite ile araç satın almak isteyen vatandaşlar için cazip faiz oranları ve ödeme seçenekleri bulunmaktadır.

Halk Bankası Yeşil Işık Taşıt Kredisi kapsamında hem sıfır kilometre araç almak isteyen hem de ikinci el araç almak isteyen vatandaşlar için finansman imkanı tanımaktadır. Banka, sıfır kilometre ve ikinci el için uyguladığı faiz oranlarında ufak bir farklılık gözetmiştir.

Her 2 Seçenekte de Azami Vade 48 Ay!

Halk Bankası Yeşil Işık Taşıt Kredisi uyarınca likidite edinerek araç sahibi olmak isteyen müşteriler için belirlenen vade azami 48 aydır. Sıfır kilometre ve ikinci el araç alımı için kullanılan kredilerde vade farklılığı yoktur. Yani her iki seçenekte de 48 aya kadar olan vadelerden yararlanılabilmektedir. Bununla birlikte müşteriye uygulanan faiz oranlarında ufak bir farklılık vardır.

Halk Bankası Yeşil Işık Taşıt Kredisi kapsamında finansman kullanarak sıfır kilometre bir araç almak isteyen müşteriye uygulanacak faiz oranı aylık yüzde 1,09’dur. Banka tarafından müşteriye kredi tahsis ücreti yansıtılmaktadır. Kredi tahsis ücreti kullanılan kredi meblağının binde beşi oranında sabittir. Bu meblağa bir de masrafın yüzde 5’i oranında BSMV dahil edilmektedir. Yani 20 bin Türk Lirası kredi kullanımında müşteriye yansıtılacak dosya masrafı 105 Türk Lirası olacaktır.

İkinci el taşıt alımı için söz konusu krediden faydalanarak likidite edinen bir müşteriye banka tarafından aylık yüzde 1,10 oranında faiz tatbik edilmektedir. Faiz oranındaki 0,01 artışın haricinde; müşterinin tercih edebileceği vade diliminde ve müşteriye uygulanacak kredi tahsis ücretinde bir farklılık yoktur. Müşteri yine 48 aya kadar geri ödeme vadeli kredi kullanabilmektedir.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın