Ana SayfaGündemHalk Bankası Yeşil Işık Taşıt Kredisi ile Cazip Oran ve 3 Ay...

Halk Bankası Yeşil Işık Taşıt Kredisi ile Cazip Oran ve 3 Ay Sonra Ödemeye Başlama Fırsatı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Kamu bankalarından Halk Bankası, taşıt almak isteyen müşterileri için çok avantajlı bir kredi duyurdu. Halk Bankası tarafından düzenlenen krediden faydalanarak likidite edinmek ve bu likidite ile araç satın almak isteyen vatandaşlar için cazip faiz oranları ve ödeme seçenekleri bulunmaktadır.

Halk Bankası Yeşil Işık Taşıt Kredisi kapsamında hem sıfır kilometre araç almak isteyen hem de ikinci el araç almak isteyen vatandaşlar için finansman imkanı tanımaktadır. Banka, sıfır kilometre ve ikinci el için uyguladığı faiz oranlarında ufak bir farklılık gözetmiştir.

Her 2 Seçenekte de Azami Vade 48 Ay!

Halk Bankası Yeşil Işık Taşıt Kredisi uyarınca likidite edinerek araç sahibi olmak isteyen müşteriler için belirlenen vade azami 48 aydır. Sıfır kilometre ve ikinci el araç alımı için kullanılan kredilerde vade farklılığı yoktur. Yani her iki seçenekte de 48 aya kadar olan vadelerden yararlanılabilmektedir. Bununla birlikte müşteriye uygulanan faiz oranlarında ufak bir farklılık vardır.

Halk Bankası Yeşil Işık Taşıt Kredisi kapsamında finansman kullanarak sıfır kilometre bir araç almak isteyen müşteriye uygulanacak faiz oranı aylık yüzde 1,09’dur. Banka tarafından müşteriye kredi tahsis ücreti yansıtılmaktadır. Kredi tahsis ücreti kullanılan kredi meblağının binde beşi oranında sabittir. Bu meblağa bir de masrafın yüzde 5’i oranında BSMV dahil edilmektedir. Yani 20 bin Türk Lirası kredi kullanımında müşteriye yansıtılacak dosya masrafı 105 Türk Lirası olacaktır.

İkinci el taşıt alımı için söz konusu krediden faydalanarak likidite edinen bir müşteriye banka tarafından aylık yüzde 1,10 oranında faiz tatbik edilmektedir. Faiz oranındaki 0,01 artışın haricinde; müşterinin tercih edebileceği vade diliminde ve müşteriye uygulanacak kredi tahsis ücretinde bir farklılık yoktur. Müşteri yine 48 aya kadar geri ödeme vadeli kredi kullanabilmektedir.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,206TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.