Odeabank ile PTT’den Ortak Kredi: Nakit Hazır İhtiyaç Kredisi

0

Odeabank ile PTT ortak çalışması ile PTT’den emekli maaşını alan ve diğer PTT müşterilerine kredi imkanı sunuluyor. Odeabank’ın Nakit Hazır ihtiyaç kredisi PTT şubelerinden alınabilmekte. Tüketici kredisi kullanmak isteyen müşteriler Nakit Hazır İhtiyaç Kredisi kapsamında finansman sağlayabilmektedirler.

Odeabank ihtiyaç kredisi kapsamında 48 aya varan vade seçenekleri sunuyor. Banka kredi dahilinde emekli maaşını PTT’den alan müşterilere 50 bin Türk Lirası’na kadar; diğer PTT müşterilerine ise 15 bin Türk Lirası’na kadar kredi hizmeti verebilmektedir. Emekli maaşını PTT’den alan müşteriler ile diğer PTT müşterileri farklı faiz oranlarından yararlanabilmektelerdir.

48 Aya Kadar Vade Olanağı!

Odeabank ve PTT işbirliği ile sağlanılan kredi imkanı dahilinde kredi kullanan PTT emeklileri aylık yüzde 1,64 faiz oranından faydalanırken, diğer PTT müşterileri ise aylık yüzde 1,79 faiz oranından yararlanabileceklerdir. Söz konusu kredi kapsamında kullanılan kredi tutarının binde 5’i oranında kredi tahsis ücreti talep edilmekte olup, ayrıca müşterinin hayat sigortası yaptırması da zorunlu tutulmuştur.

Nakit Hazır İhtiyaç Kredisi dahilinde 10 bin Türk Lirası finansman sağlayan bir PTT emeklisi aylık yüzde 1,64 faiz oranından yararlanabilecektir. Aylık yüzde 1,64 faiz oranı ile kredi kullanan müşteri, kredi geri ödemelerini 48 ay vade ile geri ödeyecek ise aylık taksit tutarı 324 Türk Lirası kadar olacaktır. Kredinin PTT emeklisi müşteriye yıllık maliyet oranı ise yüzde 26,7320 olacaktır. Müşteriden tahsil edilecek olan kredi tahsis ücreti ise 53 (yasal vergiler dahil) Türk Lirası’dır. Bahse konu kredi dahilinde 15 bin Türk Lirası finansman sağlayan bir PTT müşterisi ise aylık yüzde 1,79 faiz oranından yararlanabilecektir.

Aylık yüzde 1,79 faiz oranı ile 48 ay vadede geri ödeme koşulu ile kullanılan kredi, aylık takribi 504 Türk Lirası kredi taksiti ödeyecektir. Söz konusu kredinin müşteriye maliyet oranı yüzde 29,4490 civarında olacaktır. 15 bin Türk Lirası olarak sağlanılan finansman için müşteri 79 Türk Lirası (yasal vergiler dahil) dosya masrafı ödeyecektir.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın