Advert Advert Advert

Ehliyet Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

Ehliyet Sınavı Ne Zaman Yapılacak?
Ehliyet Sınavı Ne Zaman Yapılacak? -

Ehliyet Sınavının ne zaman yapılacağı adaylar tarafından merakla bekleniyor. Normal takvime göre 10 Aralık Cumartesi Günü yapılması beklenen sınav yapılan güncelleme sonrasında başka bir tarihe ertelendi. Peki sürücü adaylarının merakla beklediği Ehliyet sınavı hangi tarihte yapılacak?

Ehliyet sınavlarının ne zaman yapılacağı sürücü adayları tarafından merakla bekleniyor. 2016 yılının son ehliyet sınavı olacak olan ve normal takvime göre 10 Aralık' ta yapılması beklenen sınav hangi tarihe ertelendi? Yakın zamanda ehliyet sınavına girecek olan sürücü adayları tarihlerin değiştiğini öğrenmişti. 2016 Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı başka bir tarihe ertelendi. 

Ehliyet Sınavı tarihi için Milli Eğitim Bakanlığı duyurularda bulundu. Yapılan duyuruya göre bazı nedenlerden dolayı ehliyet sınavının başka bir tarihe ertelendiğini açıklayan Bakanlık, bu tarihle ilgili sınav tarihine not düştü. Sürücü adaylarının ehliyetlerini alabilmek için girecekleri sınav hangi tarihe ertelendi. Ehliyet sınavı ne zaman yapılacak?

Ehliyet Sınavı Ne Zaman?

Normal şartlarda 10 Aralık Cumartesi Günü yapılması beklenen 2016 ehliyet son sınavı, 17 Aralık 2016 tarihine ertelendi. 2016 yılının yapılacak olan son ehliyet sınavı 2016 Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri sınavı 10 Aralık 2016 Cumartesi gününden, 17 Aralık 2016 Cumartesi Gününe ertelendi. 

Videolu Eğitim

Ehliyet sınavına girecek olan adaylar bundan sonra 20 dakikalık bir video izleyecek ve sınava girecekler. Videonun içeriğinde direksiyon sınavından dikkat edilmesi gereken kurallar yer alacak. Video Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürlüğü tarafından hazırlandı. 20 dakikalık video teorik dersler kapsamında araç tekniği dersinde gösterilecek. Adaylar direksiyon sınavı öncesinde video izleme talebinde bulunabilecekler. Büütün öğrencilerin direksiyon dersine mutlaka girmeleri gerektiğini belirten eğitmenler, çok faydalı olacağını belirtiyorlar. 

ehliyet sınavı ne zaman ehliyet sınavı hangi tarihte 2016 son ehliyet sınavı 2016 ehliyet sınavı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!