Ana SayfaKredilerZiraat Bankası Damızlık Etçi ve Kombine Sığır Yetiştiriciliği Kredisi

Ziraat Bankası Damızlık Etçi ve Kombine Sığır Yetiştiriciliği Kredisi
Z

-

Ziraat Bankası Damızlık Etçi ve Kombine Sığır Yetiştiriciliği Kredisi ile çiftçilerine finansman sağlıyor. Etçi ırklardan olan hayvanlar ile kombine ırklardan olan hayvanlarla asgari 10 baş olmak üzere damızlık etçi ve kombine sığır yetiştiriciliği işletmesi kurmak isteyen veya işletme büyüklüğünü artırmak isteyen üreticiler, Ziraat Bankası’nın söz konusu kredisi ile likidite sağlayabilmektedir.

Banka, bahse konu kredi kapsamında yatırım ve işletme kredileri sunmaktadır. Damızlık etçi ve kombine sığır yetiştiriciliği kredisi kapsamındaki yatırım kredileri ile Türkvet Kayıt Sisteminde kaydı olan, damızlık belgeli, ilk yavrusuna gebe yahut bir doğum yapmış ve maksimum 36 aylık olan hayvan alımı gerçekleştirilebilmektedir.

Besiciye Destek Ziraat Bankası’ndan!

Hayvanlar için barınak yapımı ve tadilatı yatırım kredileri kapsamında finanse edilebilmektedir. Yatırım kredileri kapsamında yem hazırlama ünitesi alımı, balya makinesi, çayır biçme makinesi ve silaj makinesi alımı için likidite sağlanabilmektedir. Kredi dahilinde gübre yönetimiyle alakalı alt yapı, alet ve ekipman alımı gibi harcamalar için kredi kullanılabilmektedir. Kombine hayvanlar ile kurulacak olan işletmelere süt sağım ünitesi ve süt soğutma tankı alımı için gerekli olan finansman yatırım kredileri kapsamında sağlanabilmektedir.

Kurulu işletmelerin traktör, pulluk gibi alet ve ekipman alımları için gereken finansman da bahse konu kredi dahilinde sağlanabilmektedir. Yatırım kredileri dahilinde kendi enerjisini yenilenebilir enerji kaynaklarından üretmek isteyen işletmelere gelen alet ve ekipman alımları için kredi imkanı sunulmaktadır. Güneş enerjisinden kendi enerjisini üretmek isteyen etçi sığır işletmeleri için asgari 1.000 baş hayvan; kombine sığır yetiştiriciliğinde ise işletmelerin minimum 500 baş hayvana sahip olmaları gerekmektedir.

Biyokütle ile kendi enerjilerini üretmek isteyen işletmeler de minimum 800 baş kombine sığıra sahip olmaları halinde yatırım kredilerinden faydalanabilmektedirler. Damızlık etçi ve kombine sığır yetiştiriciliği kapsamında kullandırılan işletme kredileri arasında ise tek yıllık yem bitkisi üretim giderleri bulunmaktadır. Ayrıca kredi kapsamında diğer işletme giderleri için de finansman sağlanabilmektedir.

Damızlık etçi ve kombine sığır yetiştiriciliği kredileri kapsamında uygulanan faiz oranları ve vade seçenekleri müşteri özelinde farklılık göstermekte olup Ziraat Bankası şubelerinden öğrenilebilmektedir.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol