Ana SayfaEkonomiMaliye Bakanı Naci Ağbal: EKK Kararları ile Her Kesimin Yüzü Gülecek!

Maliye Bakanı Naci Ağbal: EKK Kararları ile Her Kesimin Yüzü Gülecek!
M

-

2 Arlık Cuma Günü Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplanan Ekonomi Koordinasyon Kurulu’nda (EKK) alınan kararlar kamuoyu  ile paylaşılmamıştı. EKK toplantısında alınan kararların bu hafta Perşembe günü (8 Aralık) Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanacağını belirten Maliye Bakanı Naci Ağbal; alınan kararların toplumun bütün kesimlerini rahatlatacağını belirtti.

Geçtiğimiz hafta Cuma günü Başbakan Binali Yıldırım Başkanlığı’nda Çankaya Köşkü’nde saat 18.15’de toplanan Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısına; Başbakan Yardımcıları Nurettin Canikli, Mehmet Şimşek, Veysi Kaynak, AB Bakanı Ömer Çelik, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Başbakanlık Müsteşarı Fuat Oktay, Hazine Müsteşarı Osman Çelik, Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya, BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben ve SPK Başkanı Vahdettin Ertaş katılmıştı. Toplantıda alınan kararların özellikle reel sektörün üzerindeki döviz baskısını azaltmak yönünde olduğu belirtilirken, spesifik olarak kararların içeriğinden ise bahsedilmemişti.

EKK Kararları Hızla Hayata Geçirilecek!

EKK’da alınan kararların hızla hayata geçirileceğini ve kararların toplumun hemen her kesiminde memnuniyet yaratacağını ifade eden Maliye Bakanı Naci Ağbal; “Bu kararlar hem reel sektör, hem istihdam, hem bankacılık ve finans ile dış finansman boyutunu ilgilendiriyor. Yapılan değerlendirmelerin temelinde rasyonalite var. Önümüzdeki kısa vadede atmamız gereken hızlı adımlar ve bu adımlara dönük somut cevaplar var. Perşembe günü Başbakan Binali Yıldırım’ın açıklamaları sonrası ilgili düzenlemeler kısa vadede hayata geçecek.” dedi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın açıklamalarının ardından gözler, şu anda Rusya’da bulunan Başbakan Binali Yıldırım’a çevrildi. Rusya’ya gitmeden, dönüşte Anayasa değişikliği paketini meclise getireceklerini belirten Başbakan Yıldırım, EKK kararlarını da kamuoyuna açıklayacak.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol