Advert Advert Advert

KOSGEB Kredisi Veya Hibesi Alabilmek İçin Gerekli Şartlar

KOSGEB Kredisi Veya Hibesi Alabilmek İçin Gerekli Şartlar
KOSGEB Kredisi Veya Hibesi Alabilmek İçin Gerekli Şartlar -

Devlet girişimcileri piyasada desteklemek amacıyla çeşitli kampanyalar hayata geçirmektedir. Bu kampanyalardan biride KOSGEB kredisi veya hibesidir. Ekonomiyi canlandıracak veya üretim konusunda Türk ekonomisine ek katkı sağlayacak kişilere verilen KOSGEB kredisi tam olarak iş sahibi olan kişilerin lehine bir kredidir. Bu yazımızda KOSGEB kredisini ele aldık. Ayrıntılar Haberimizde!

KOSGEB Kredisi İçin Gerekli Şartlar

Devlet ekonomi piyasasına yeni bir iş fikri ile girmiş veya üretime doğrudan katkı yapacak bir iş fikri olanlara çeşitli yardımlar vermektedir. Bu yardımlardan biride KOSGEB kredisi ve hibesidir. KOSGEB kredisi ile iyi bir iş projesi olanlar kolaylıkla 50.000TL kadar hibe, 100.000 TL kadar da faizsiz kredi çekebilmektedir. Fakat bu krediye ve hibeye ulaşmanın bazı şartları vardır.

KOSGEB’in 50.000 TL kadar hibesi ve 100.000 TL kadar faiz kredisine ulaşmak için girişimcilerin bazı şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Bu şartların başında KOSGEB’in İş Kur ile birlikte ortak düzenledikleri Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne katılmış olmak ve bu eğitimi başarılı bir şekilde tamamlamak gerekmektedir. Bu eğitimler İş Kur ve KOSGEB tarafından ücretsiz verilmektedir. Fakat bu eğitime tabi olmak için İş kur ve KOSGEB’in yeterlilik testinden geçmeniz gerekir.

KOSGEB ve İş Kur’un Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni başarılı bir şekilde tamamlamak KOSGEB kredisi veya hibesini almanız için yeterli değildir. Eğitimin yanında iyi bir iş projesi hazırlamanız gerekmektedir. Hazırlanan bu proje KOSGEB kuruluna sunulmalıdır. KOSGEB kurulundan onay alınması halinde hibe krediye veya faiz krediye ulaşmış sayılırsınız.

KOSGEB tarafından projeniz kabul edilmişse Girişimcilik Destek Programına başvurabilmeniz için KOSGEB kayıt işlemlerinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Daha sonrada KOBİ beyannamesini alarak ve çeşitli bürokratik işlemleri gerçekleştirerek faizsiz krediye veya hibe krediye ulaşabilirsiniz.

KOSGEB daha önceleri sadece küçük ve orta ölçekli sanayi kuruluşlarına destek verirken şimdilerde ise geniş bir alana hizmet vermektedir. KOSGEB özellikle üretime dayalı iş fikirlerine daha sıcak bakarken çoğu ticari iş fikrine de destek sağlamaktadır. 

Kosgeb Kosgeb kredisi hibe kredi faizsiz kredi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!