Advert Advert Advert

KOSGEB Kredisinin Verildiği İş Alanları

KOSGEB Kredisinin Verildiği İş Alanları
KOSGEB Kredisinin Verildiği İş Alanları -

Küçük ve orta ölçekli işletmelere faizsiz geri ödemeli kredi ve hibe veren KOSGEB çeşitli iş alanlarına destek veriyor. Üretimi desteklemeyi ve ticareti canlandırmayı amaçlayan KOSGEB girişimcilere destek sağlamak için bazı şartlar ararken her sektöre de destek sağlamıyor. Bu yazımızda KOSGEB’in hangi sektörlere hibe kredi ve geri ödemeli faiz kredi verdiğini inceldik. Ayrıntılar Haberimizde!

KOSGEB Hangi Sektörlere Hibe Ve Faizsiz Kredi Veriyor?

KOSGEB 1990 yılında imalat sanayisinde faaliyet gösteren KOBİ’lerin gelişimlerine destek olmak için kuruldu. Kuruluş yılından sonra büyük başarılara imza atan KOSGEB 2009 yılından buyana imalat sanayi dışındaki küçük ve orta ölçekli işletmelere de destek sağlamaya başladı. KOSGEB günümüzde çeşitli alanlarda faaliyet gösteren KOBİ’lere hibe kredi ve faizsiz kredi sağlayarak destek veriyor.

KOSGEB özellikle üretime doğrudan katkı sağlayan ve yenilikçi fikirlere sahip olan girişimcilere destek sağlıyor. Sağladığı destekler hibe krediden ve geri ödemeli faizsiz krediden oluşuyor. KOSGEB hibe kredi adı altında küçük ve orta ölçekli işletmelere 50.000 TL’ye kadar destek sağlarken geri ödemeli faizsiz kredi ile girişimcilere 100.000 TL’ye kadar destek sağlayabiliyor.

KOSGEB hibe kredi veya geri ödemeli faizsiz kredi vereceği girişimcilerde bazı şartlar ararken girişimcilerin faaliyet gösterdiği iş alanları ile de ilgileniyor. KOSGEB’in destek vermediği sektörler kısaca aracılık hizmeti veren sektörler, emlakçılık sektörü, muhasebecilik sektörü ve alkollü içecek satılan işletmeler olarak sayılabilir. Bunun yanında hayvancılık yapanlara hayvan almak için kredi, rentecar açmak isteyenlere araba kredisi, otobüs firması olanlara otobüs almak için kredi vermemektedir.

KOSGEB’in hibe kredi ve faizsiz kredi verdiği sektörler madencilik sektörü, imalat sektörü, enerji üretimi ve dağıtımı sektörü, inşaat sektörü, perakende veya toptan satış sektörü, ulaştırma ve depolama sektörü, bilgi- iletişim sektörü ve konaklama-yiyecek sektörü olarak sayılabilir.

KOSGEB’in destek verdiği iş alanları ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak isteyenler KOSGEB’in sitesini ziyaret edebilirler.

 

Kosgeb KOBİ faizsiz kredi hibe kredi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akbank, Dijital İletişim Yöneticisi Alımı Yapacak!
Akbank, Dijital İletişim Yöneticisi Alımı Yapacak!
Yapı Kredi Bankası, Risk İzleme Uzmanı Alımı Yapacak!
Yapı Kredi Bankası, Risk İzleme Uzmanı Alımı Yapacak!