Ana SayfaEkonomiFirmalar Türkiye'yi Rotadan Çıkarttı!

Firmalar Türkiye’yi Rotadan Çıkarttı!
F

-

İstanbul’da en son yaşanan terör saldırısının ardından, Türkiye limanlarına 50 sefer yapmayı planlayan Princess Cruises isimli firma, Türkiye’yi rotasından çıkardı. Türkiye’yi rotadan çıkartan dev kruvaziyer firmaları rotayı Yunanistan ve Karadağ’a çevirdi. Yaşanan bu olumsuz sonuçların ardından ne olacağı masaya yatırılarak tartışılmaya devam ediyor.

İptaller %80 Arttı

Geçen yıl, limanlara yanaşarak dev kruvaziyer gemiler sayesinde faaliyet göstererek turizm sektörü bu sene hüsrana uğradı. Gemi turistine yönelik hareketlerini sürdüren Tura Tuzim Yönetim Kurulu Başkanı Önen, iptallerin %80’e ulaştığını belirtti. Kruvaziyer firmaları, Türkiye’yi rotasından çıkarmasını güvenlik sorunu gerekçesini sundu.

İstanbul’da Büyük Sıkıntı

İstanbul’da yaşanan liman sıkıntısında son durum, yanaşacak limanın olunmadığını ve turizm sezonunda firmaların yolcuları ile tazminat sıkıntısı yaşamaması için iptal edildiği belirtildi. İstanbul’u programından çıkartmayan birkaç firmanın kaldığı belirtilirken, bu sorunun acilen çözülmesi gerektiği uzmanlar tarafından konuşuluyor.

Rota Yunanistan Ve Karadağ

Gemileri Türkiye rotasından çıkartan firmalar, Karadağ ve Yunanistan’a yönlendirecek. Dev kruvaziyer firmaları rotalarını çıkartmasının ardından Türkiye limanları boş kalmış olacak. Bu durumun ardından, Türkiye hem turist kaybına uğrayacak hem de ekonomisi zarar görmüş olacak. Turizme dayalı çok fazla sayıda yatırım yapılsa bile ülkede yaşanan kötü terör olayları son derece etkili olmuş görülüyor. Fakat yinede turistlerin Türkiye’yi asla gözden düşürmediği her zaman biliniyor. Bu durumların ardından turizme dayalı olarak tekrardan yatırımların, kampanyaların artması bekleniyor. Beklenen talep sonucunda oluşan ekonomi durumunun ne olacağı henüz soru işareti oluşturuyor.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol