Memur ve Memur Emeklerine Müjde! Maaşlar Zamlamdı!

0

Memur ve memur emeklilerinin beklediği haber geldi. 2017 yılında memurlar ne kadar zam alacak sorusu artık netleşti. Memurların 2017 yılı ocak ayı zamları maaşlara nasıl yansıyacak işte cevapları.

EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞI 2 BİN 757 TL’YE YÜKSELDİ

Milyonlarca memur çalışanının gözü kulağı bu haberdeydi. Ve sonunda Ocak maaş zammı hesaplanarak netlik kazandı. Kamuda memur olarak çalışmakta olan memurlar, % 3 toplu sözleşme zammı uygulanan maaş alacaklar. Bu da maaşlara 79 ve 285 TL arasında yansıyacak.

Son zam ile birlikte en düşük memur maaşı 2 bin 757 TL’ye yükselirken, müsteşar maaşı ise 9 bin 783 TL’ye çıktı. Bunun yanı sıra memurlara enflasyon zammının verilmesi de gündemde bulunuyor.

POLİS, DOKTOR VE HEMŞİRE MAAŞLARI ZAMLARI

Memurların 2017 yılı ocak ayı zamlarını bekleyen polis, doktor ve hemşirelerin maaş zamları da belirlendi. Buna göre 8.i derecenin 1. kademesinde aylık almakta olan polis memurları 114 TL’lik zam ile toplam 3 bin 932 TL maaş alacak. 7. derecenin 1. kademesinde maaş almakta olan doktorların ayılıklarına ise 127 TL zam öngörülerek maaşlar 4 bin 352 TL’ye çıktı. Hemşire maaşlarındaki durum ise 89 TL’lik artış yaşadı ve hemşire maaşı 3 bin 5 TL’ye yükseldi.

MEMUR EMEKLİLERİNE YAPILAN ZAM NE OLDU?

Milyonlarca memur emeklisi de Ocak zammını bekleyenler arasındaydı.  Memur emeklileri de % 3 toplu sözleşme zammı alanlar arasında yer aldı. Memur emeklileri bu zammın yanında 2016 yılının ikinci yarısında enflasyon oranı % 5’i geçerse enflasyon farkı da alacak. Yapılan son zam sonrasında en düşük emekli aylığına 51 TL zam yapıldı ve emekli memur maaşı 1.752 TL’ye çıktı. Az önce de ifade ettiğimiz gibi enflasyon farkı meydana gelirse bu farkta emekli memur maaşlarına yansıyacak. Enflasyon farkı ise 3 Ocak 2017 tarihinde netlik kazanacak.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın