KPSS Cevap Kağıtları Yayınlandı! Son Dakika! KPSS Tercih Kılavuzu Ne Zaman Yayımlanacak?

KPSS Önlisans ve orta öğretim sınavlarına girmiş olan adayların beklediği müjdeli açıklama ÖSYM tarafından yapılı. KPSS Önlisans ve prta öğretim sınavına giren adayların cevap kağıtları ÖSYM resmi internet sitesinden yayınlandı.

ÖSYM İnternet adresinde yer alan duyuruda 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmış olan adaylar için ÖSYM internet sitesinde açıklama yaptı. Ön lisans ve Orta öğretim düzeyinde sınava katılmış olan adaylar, cevap kağıtlarını görüntüleyip incelemek için ÖSYM resmi internet adresinde girebilirler. ÖSYM internet adresine https://ais.osym.gov.tr bu linkten ulaşabilirsiniz…

Adaylar kendi cevap kağıtlarının görüntüsüne T.C Numaraları ve kendi Şifreleri ile ulaşabilirler.16 Aralık 2016 tarihinde açıklanmış olan cevap kağıı, adayları bilgilendirme amacıyla açıklanmaktaır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımamaktadır. ÖSYM sistemine kayıtlı olan bilgilerin esas alındığı belirtilmiştir.

KPSS Tercihleri Ne Zaman Yapılır?

KPSS sonuçları ile birlikte cevap kağıtlarının da yayınlanmasıyla, adayların tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak? Sorusu gündemde olmakta. KPSS Orta öğretim ve Ön lisans sınavına giren adaylar için tercih kılavuzu yayımlanacak ve adaylar kılavuza göre tercihlerini yapabilecekler.Tercih kılavuzunun ise cevap kağıdının yayımlanmasından sonra önümüzdeki günlerde, ÖSYM resmi internet sitesinde yayımlanacağı belirtildi. 

KPSS İtirazı 10 Gün İçinde Yapılabilir

KPSS sonuçlarının ve cevap kağıdının yayımlanmasının ardından  bireysel olarak sonuçlarından şüphe duyanların 10 gün içinde Genel amaçlı dilekçe örneğini kullanarak ÖSYM’ ye başvurabilirler. Sınav sorularına ilişkin itirazda ise sınav tarihinden ilk 3 iş günü içinde itiraz yapılabilir. 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.