Ana SayfaEkonomiİşkur’dan Üniversitelilere 1300 TL Maaş Fırsatı

İşkur’dan Üniversitelilere 1300 TL Maaş Fırsatı

-

İşkur’un yürüttüğü eğitim programı ülke çapında uygulamaya geçilecek. İkamet ettikleri ildeki İşkur şubelerine başvuran üniversite öğrencileri ders saatlerine göre kendilerine bir çalışma düzeni oluşturabilecek. Üniversiteliler programdan 1 yıla kadar süreyle faydalanabilecek. Programa devam eden üniversite öğrencilerinin aldığı kredi ve burslar kesintiye uğramayacak.

2017 yılında hem kamuda hem de özel sektörde 1 milyon vatandaşa istihdam sağlanması hedefleniyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun açıklamasına göre, istihdama katkıda bulunacak bütün işverenlere İşkur tarafından asgari ücretin yarısı kadar destek verilecek.

2017 yılı içerisinde 100 bin kişi iş imkanı sağlayacak olan toplum yararına işlerin boyutu da arttırılacak. İş yaşamına girme konusunda sıkıntı yaşayan vatandaşları iş hayatına sokmak ve sosyal yardım alan vatandaşlar arasında çalışabilme yetisi olanlara da iş imkanı sağlamak için yeni bir proje üzerinde çalışılıyor. Önceden kamu kurumlarında geçici süreyle çalışan, okullarda hademelik, bahçıvanlık gibi işler yapan vatandaşlar özel sektörde istihdam edilecek. Bu program kapsamında istihdam edilen tüm vatandaşların sigorta primleri İşkur tarafından karşılanacak.

İşkur’un istihdam programlarından faydalanan vatandaşların sayısı 2.5 milyonun üzerinde. Sadece geçtiğimiz yıl içerisinde toplum yararına yürütülen 9600 programa toplam 235 bin kişilik katılım sağlandı. İşkur’un düzenlediği programlar herhangi bir yerden gelir kazanmayan, sosyal yardımdan faydalanmayan ve çalışmayan vatandaşları iş yaşamına kazandırmayı hedefliyor.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol