Ana SayfaGündemTEOG Mazeret Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

TEOG Mazeret Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

-

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan ve 8. sınıf öğrencileri için 23-24 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen TEOG 1. Dönem sınavlarına farklı nedenlerden dolayı katılım gösteremeyen öğrenciler bu hafta sonu yapılan TEOG mazeret sınavına katıldılar.

17-18 Aralık tarihinde gerçekleşen TEOG sınavında öğrenciler iyi bir liseye girebilmek için ter döktü. Sınava giremeyen öğrenciler mazeretlerini okul müdürlüğü tarafından kabul edilerek, sınava girmeleri sağlandı. Mazeret sınavına girmesi gereken öğrenciler sınavların tamamlanması sebebiyle e-okul sistemine 5 iş günü içinde bilgileri girilecektir. Bu sürecin ardından gelen taleplerin işleme alınmayacağı belirtildi. Aksi halde tüm sorumluluk okul müdürlüğüne ait olacaktır.

TEOG Sınavı

Ortak sınava katılmış olan her öğrenci için puan hesaplaması tek bir puan türü üzerinden hesaplanacaktır. Her bir sorunun ağırlığı eşit olacaktır. Adayların cevap kağıtları optik okuyucu tarafından okunacaktır. Birçok sınava geçerli olan yanlış cevap sayılarının, soğru cevapları etkilemesi olmamaktadır.

TEOG Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

23-24 Kasım tarihlerinde yapılan TEOG sınavlarına giren ve geçerli mazeretleri olup, bu mazeretleri okul müdürlüğüne iletip, 17-18 Aralık tarihlerinde mazeret sınavlarına giren öğrencilerin sınav sonuçları 2017 Ocak ayında açıklanması beklenmektedir. Ayrıca TEOG 1. Dönem yapılan sınav soru ve cevapları yayınlandı. Öğrenciler doğru ve yanlış cevaplarını hatırlamaya çalışarak kendi sınav değerlendirmelerini yapmaya başladılar. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,389BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,409TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler