Advert Advert Advert

Akın İpek'in Otelinde 96 Ton Altın Var İddiası Asılsız Çıktı

Akın İpek'in Otelinde 96 Ton Altın Var İddiası Asılsız Çıktı
Akın İpek'in Otelinde 96 Ton Altın Var İddiası Asılsız Çıktı Çiğdem Yeniay -

TMSF tarafından el konulan FETÖ'cü olduğu iddia edilen Akın İpek'e ait otelde, 96 ton altın gömülü olduğu iddia edilmişti. Otelin eski genel müdürünün iddiası üzerine otel ve çevresinde çalışma başlatıldı.

Akın İpek'in Marmaris'te bulunan otelinde 96 ton altın olduğu iddiasıyla başlatılan çalışmalar tamamlandı. Çalışmalar otelin eski genel müdürünün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yazdığı iddia mektubu ile başlatılmıştı.

Mektup ardından TMSF el koyduğu otel ve çevresinde arama çalışmalarına başladı. Fakat eski genel müdürün iddiası asılsız çıktı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının Maden Tetkik Arama ekiplerine yaptırdığı çalışmada iddia edilen altına rastlanmadı. MTA ekipleri çalışmalarını sonlandırdı.

TMSF’nin İpek Koza Holding’e el konulmasından sonra kayyum heyeti, Akın İpek'e ait Marmaris'te faaliyet gösteren Angel's Peninsula isimli otele 9 Aralık 2015 tarihinde yeni bir genel müdür ataması yaptı.

Genel Müdür olarak otele atanan isim ise Adem Erdagöz oldu. İşine son verilen Adem Erdagöz geçen ay Cumhurbaşkanı’na hitaben bir mektubu kaleme alarak otelin bulunduğu alanda 96 ton altının gömülü olduğunu iddia etti. Kendine teklif edilen rüşveti kabul etmediği için işine son verildiğini de yazdığı mektuba ekleyen Erdagöz, altınların yurt dışına kaçırılmak istendiğini de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bildirdi.

TMSF’nin otelde bulunan yetkilileri ise Adem Erdagöz hakkında suç duyuru yaptı. Savcılığa yapılan suç duyurusunda Erdagöz’ün zimmetine para aktardığı ve görevini kötüye kullandığı suçlamaları yer aldı.

adem erdagöz ipek akın marmaris oteli 96 ton altın iddiası
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank'tan 166 TL Taksitle İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Vakıfbank'tan 166 TL Taksitle İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!