Ana SayfaEkonomiAkın İpek'in Otelinde 96 Ton Altın Var İddiası Asılsız Çıktı

Akın İpek’in Otelinde 96 Ton Altın Var İddiası Asılsız Çıktı

-

Akın İpek’in Marmaris’te bulunan otelinde 96 ton altın olduğu iddiasıyla başlatılan çalışmalar tamamlandı. Çalışmalar otelin eski genel müdürünün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yazdığı iddia mektubu ile başlatılmıştı.

Mektup ardından TMSF el koyduğu otel ve çevresinde arama çalışmalarına başladı. Fakat eski genel müdürün iddiası asılsız çıktı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının Maden Tetkik Arama ekiplerine yaptırdığı çalışmada iddia edilen altına rastlanmadı. MTA ekipleri çalışmalarını sonlandırdı.

TMSF’nin İpek Koza Holding’e el konulmasından sonra kayyum heyeti, Akın İpek’e ait Marmaris’te faaliyet gösteren Angel’s Peninsula isimli otele 9 Aralık 2015 tarihinde yeni bir genel müdür ataması yaptı.

Genel Müdür olarak otele atanan isim ise Adem Erdagöz oldu. İşine son verilen Adem Erdagöz geçen ay Cumhurbaşkanı’na hitaben bir mektubu kaleme alarak otelin bulunduğu alanda 96 ton altının gömülü olduğunu iddia etti. Kendine teklif edilen rüşveti kabul etmediği için işine son verildiğini de yazdığı mektuba ekleyen Erdagöz, altınların yurt dışına kaçırılmak istendiğini de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bildirdi.

TMSF’nin otelde bulunan yetkilileri ise Adem Erdagöz hakkında suç duyuru yaptı. Savcılığa yapılan suç duyurusunda Erdagöz’ün zimmetine para aktardığı ve görevini kötüye kullandığı suçlamaları yer aldı.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,394BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,409TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler