Advert Advert Advert

Rüya Geçeğe Dönüşüyor, Avrasya Tüneli Yarın Açılıyor

Rüya Geçeğe Dönüşüyor, Avrasya Tüneli Yarın Açılıyor
Rüya Geçeğe Dönüşüyor, Avrasya Tüneli Yarın Açılıyor Çiğdem Yeniay -

Göztepe ile Kazlıçeşme arasında hizmet verecek Avrasya Tüneli Projesinin açılış töreni yarın yapılacak. Avrasya Tüneli’nin açılış töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım’da yer alacak.

Asya ve Avrupa kıtaları yarın yapılacak Avrasya Tüneli açılışıyla artık birleşecek. İstanbul Boğazında inşa edilen Avrasya tünelinin toplam uzunluğu 14,5 kilometre olarak açıklandı. Tünelin 5,4 kilometreden oluşan kısmı ise deniz altından geçiyor.

Açılışı heyecanla beklenen projede sona gelindi. Avrasya Tüneli Projesinin açılışına saatler kala, son çalışmalar hummalı şekilde yürütülmeyi sürdürüyor.

AÇILIŞ KUMKAPI’DA SAAT 14.00

İstanbul Boğazı Karayolu Tüp Geçişi Projesi kapsamında hayata geçirilen Avrasya Tünelinden ilk araç geçişi Ekim ayında yapılmıştı. İlk geçişi yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın düzenlenecek olan görkemli açılışta da yer alacak. Kumkapı’da düzenlenecek olan açılış saatler 14.00’ü gösterdiğinde başlayacak. Açılışa Başbakan Binali Yıldırım ve vatandaşlarda katılacak.

Bu tarihi açılış için projede yer alan tüm personel son düzenlemeler için canla başla çalışmayı sürdürüyor. Kalan asfaltlama çalışmalarının da açılış saatine kadar biteceği ifade ediliyor.

KAZLIÇEŞME-GÖZTEPE ARASI 15 DAKİKAYA İNECEK

Göztepe ve Kazlıçeşme arasında İstanbul trafiğini rahatlatacak olan proje, iki şerit ve iki kattan oluşan tünelden meydana geliyor. Tünelin açılışıyla birlikte Kazlıçeşme ile Göztepe arası 15 dakikada geçilecek. Otomobil ve minibüs trafiğine açık olan proje, merkezi sistemle 24 saat takip altında olacak. Güvenlik önlemleri maksimum seviyede inşa edilen tünel trafikte yaşanacak olası sorunlara anında müdahale edilecek şekilde projelendirildi.

Bir gün içinde 120 bin kadar aracın geçiş yapması planlanan tünelden geçişler ise 17 Lira olarak belirlendi. 

avrasya tüneli avrasya tüneli açılış cumhurbaşkanı erdoğan başbakan binali yıldırım avrasya tüneli geçiş ücreti
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akbank, Dijital İletişim Yöneticisi Alımı Yapacak!
Akbank, Dijital İletişim Yöneticisi Alımı Yapacak!
Yapı Kredi Bankası, Risk İzleme Uzmanı Alımı Yapacak!
Yapı Kredi Bankası, Risk İzleme Uzmanı Alımı Yapacak!