Ana SayfaGündemGaranti Bankası’ndan Değişken Faizli Mortgage Kredisi

Garanti Bankası’ndan Değişken Faizli Mortgage Kredisi

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Garanti Bankası’ndan konut almak için nakde ihtiyacı olan müşterilere “Değişken Faizli Mortgage” fırsatı! Değişken faizli mortgage dahilinde ekonomik gelişmelere göre müşterinin ödeyeceği taksit miktarı farklılık göstermektedir.

  Garanti Bankası değişken faizli mortgage kapsamında müşterinin isteğine göre; 3 ayda bir, 6 ayda bir, 9 ayda bir yahut 12 ayda bir krediye uygulanan faiz oranları değişmektedir. Değişken faizli mortgage kredisi dahilinde uygulanan faiz oranındaki değişim, bulunulan aydan iki önceki ay için Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı TÜFE yıllık değişim oranına göre; bankanın belirleyeceği güncel faiz oranı dahilinde tayin edilmektedir.

  Azami Vade Tam 240 Ay!

  Garanti Bankası değişken faizli mortgage kredisi dahilinde azami vade 240 ay olarak tayin edilmiştir. Bahse konu kredi dahilinde bankanın açıklayacağı güncel faiz oranı geçerlidir. Değişken faizli konut kredisinde Türk Lirası cinsinden finansman sağlanabilmektedir. Bahse konu konut kredisi koşullarına göre banka satın alınacak olan evin ekspertiz değerinin yüzde 80’ini finanse edebilmektedir.

  Banka erken ödeme yapan müşterileri iç de bir kolaylık sağlamıştır. Müşteri kullandığı krediyi erken ödemek istediğinde, erken ödeme ücreti alınmamaktadır. Değişken faizli mortgage yalnızca mesken alımı amacı ile kullanılabilmekte ve gerçek kişiler kredi koşullarından faydalanabilmektedir. Yani kredi koşulları ticari müşteriler için geçerli değildir. Garanti Bankası teminat olarak satın alınacak olan konutu yeterli görmektedir.

  Değişken faizli konut kredisi kapsamında banka kefil talep etmemekle birlikte, gerekli gördüğü durumda kefil talep edebilmektedir. Garanti Bankası söz konusu mortgage dahilinde ekspertiz ücreti ve ipotek tesis bedeli talep etmektedir. Ekspertiz bedeli konutun metrekaresine ve lokasyonuna göre farklılık arz etmektedir. Değişken faizli mortgage koşullarına göre müşterinin konut sigortası ve deprem ve doğal afet sigortası (DASK) yaptırması zaruriyet göstermektedir.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,246TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Seçim Belirsizliği Kredi Faizlerini Vurdu!

  Merkez bankası tarafından uygulanan önlemlere ve eleştiri konusu olan düşük faiz politikasına karşın bankaların...

  Zamlı Emekli Maaşı Ne Zaman Yatacak?

  Türkiye’deki milyonlarca emekli için zamlı emekli maaşının ne zaman yatacağı önemli bir soru işareti...

  Odeabank 11 Şehir için Genç Yetenekler Arıyor!

  Türk bankacılık sektöründe büyümek ve tüm bankacılık hizmetlerinde ilk akla gelen banka olmak için sürekli çalışmalarda bulunan Odeabank, kadrosunu da gün geçtikçe büyütüyor. Odeabank, Gişe Yetkilisi alımları yapacak.

  Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

  Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

  Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

  Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

  Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

  Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...