Garanti Bankası’ndan Değişken Faizli Mortgage Kredisi

0

Garanti Bankası’ndan konut almak için nakde ihtiyacı olan müşterilere “Değişken Faizli Mortgage” fırsatı! Değişken faizli mortgage dahilinde ekonomik gelişmelere göre müşterinin ödeyeceği taksit miktarı farklılık göstermektedir.

Garanti Bankası değişken faizli mortgage kapsamında müşterinin isteğine göre; 3 ayda bir, 6 ayda bir, 9 ayda bir yahut 12 ayda bir krediye uygulanan faiz oranları değişmektedir. Değişken faizli mortgage kredisi dahilinde uygulanan faiz oranındaki değişim, bulunulan aydan iki önceki ay için Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı TÜFE yıllık değişim oranına göre; bankanın belirleyeceği güncel faiz oranı dahilinde tayin edilmektedir.

Azami Vade Tam 240 Ay!

Garanti Bankası değişken faizli mortgage kredisi dahilinde azami vade 240 ay olarak tayin edilmiştir. Bahse konu kredi dahilinde bankanın açıklayacağı güncel faiz oranı geçerlidir. Değişken faizli konut kredisinde Türk Lirası cinsinden finansman sağlanabilmektedir. Bahse konu konut kredisi koşullarına göre banka satın alınacak olan evin ekspertiz değerinin yüzde 80’ini finanse edebilmektedir.

Banka erken ödeme yapan müşterileri iç de bir kolaylık sağlamıştır. Müşteri kullandığı krediyi erken ödemek istediğinde, erken ödeme ücreti alınmamaktadır. Değişken faizli mortgage yalnızca mesken alımı amacı ile kullanılabilmekte ve gerçek kişiler kredi koşullarından faydalanabilmektedir. Yani kredi koşulları ticari müşteriler için geçerli değildir. Garanti Bankası teminat olarak satın alınacak olan konutu yeterli görmektedir.

Değişken faizli konut kredisi kapsamında banka kefil talep etmemekle birlikte, gerekli gördüğü durumda kefil talep edebilmektedir. Garanti Bankası söz konusu mortgage dahilinde ekspertiz ücreti ve ipotek tesis bedeli talep etmektedir. Ekspertiz bedeli konutun metrekaresine ve lokasyonuna göre farklılık arz etmektedir. Değişken faizli mortgage koşullarına göre müşterinin konut sigortası ve deprem ve doğal afet sigortası (DASK) yaptırması zaruriyet göstermektedir.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın