Garanti Bankası’ndan Değişken Faizli Mortgage Kredisi

Google Haberlere Abone Ol:

Garanti Bankası’ndan konut almak için nakde ihtiyacı olan müşterilere “Değişken Faizli Mortgage” fırsatı! Değişken faizli mortgage dahilinde ekonomik gelişmelere göre müşterinin ödeyeceği taksit miktarı farklılık göstermektedir.

Garanti Bankası değişken faizli mortgage kapsamında müşterinin isteğine göre; 3 ayda bir, 6 ayda bir, 9 ayda bir yahut 12 ayda bir krediye uygulanan faiz oranları değişmektedir. Değişken faizli mortgage kredisi dahilinde uygulanan faiz oranındaki değişim, bulunulan aydan iki önceki ay için Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı TÜFE yıllık değişim oranına göre; bankanın belirleyeceği güncel faiz oranı dahilinde tayin edilmektedir.

Azami Vade Tam 240 Ay!

Garanti Bankası değişken faizli mortgage kredisi dahilinde azami vade 240 ay olarak tayin edilmiştir. Bahse konu kredi dahilinde bankanın açıklayacağı güncel faiz oranı geçerlidir. Değişken faizli konut kredisinde Türk Lirası cinsinden finansman sağlanabilmektedir. Bahse konu konut kredisi koşullarına göre banka satın alınacak olan evin ekspertiz değerinin yüzde 80’ini finanse edebilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Garanti BBVA Mobil Grup Asistanı Alımı Yapıyor!

Banka erken ödeme yapan müşterileri iç de bir kolaylık sağlamıştır. Müşteri kullandığı krediyi erken ödemek istediğinde, erken ödeme ücreti alınmamaktadır. Değişken faizli mortgage yalnızca mesken alımı amacı ile kullanılabilmekte ve gerçek kişiler kredi koşullarından faydalanabilmektedir. Yani kredi koşulları ticari müşteriler için geçerli değildir. Garanti Bankası teminat olarak satın alınacak olan konutu yeterli görmektedir.

Değişken faizli konut kredisi kapsamında banka kefil talep etmemekle birlikte, gerekli gördüğü durumda kefil talep edebilmektedir. Garanti Bankası söz konusu mortgage dahilinde ekspertiz ücreti ve ipotek tesis bedeli talep etmektedir. Ekspertiz bedeli konutun metrekaresine ve lokasyonuna göre farklılık arz etmektedir. Değişken faizli mortgage koşullarına göre müşterinin konut sigortası ve deprem ve doğal afet sigortası (DASK) yaptırması zaruriyet göstermektedir.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...