Avrasya Tüneli Bölgedeki Konut Fiyatlarını Uçurdu

Avrasya Tüneli Bölgedeki Konut Fiyatlarını Uçurdu

Avrasya Tüneli bu gün coşkulu bir kalabalık, Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ında törene katılımıyla açıldı. Avrasya Tüneli Projesinin başlamasıyla bölgedeki arsa ve konut fiyatları yükselmişti. Açılış sonrasındaki beklentiler neler? Cevabı haberimizde…Avrasya Tüneli bu gün saat 14.00’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali yıldırımın katılımı ile hizmete açıldı. Açılış töreninde ayrıca Haberleşme Bakanı, İstanbul Valisi Ve 11. Cumhurbaşkanı da yer aldı.

Avrasya Tüneli üretim aşamasında İstanbul’un her iki yakasında konut fiyatlarında artış meydana geldi. Bölgede bulunan konutlar yaklaşık % 30 değer kazandı. Peki, bu günkü açılıştan sonra tünel çıkışlarında bulunan bölgelerdeki konut fiyatları ne olacak? Bu soru konut sahiplerini sevindirirken, kiracıları ise düşündürüyor.

Avrasya tünelinin açılış töreni ardından boğazdan geçiş süresi yaklaşık 15 dakika gibi kısa bir süreye indi. İstanbul’da iki yakayı 15 dakikaya indiren proje olağan üstü güvenlik sistemleriyle donatıldı. Avrasya Tünelinin giriş ve çıkış noktalarına yakın alanlar ise prim yaptı. Gayrimenkul fiyatları bir yıl gibi kısa bir zaman diliminde % 30’lük artış sergilerken, bu günden sonra konut fiyatlarının daha da yükselmesi bekleniyor.

Yüzyılın Projesi olarak adlandırılan Avrasya Tünel Projesi de her ulaşım projesi gibi, bölgedeki konut fiyatlarını olumlu olarak etkiledi.

Bölgedeki konutların satış ve kira rakamlarını değerlendiren TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Makbule Yönel Maya, durumun beklendik bir sonuç olduğunu söyledi. Gayrimenkul piyasasında bölgedeki konutların yaklaşık % 30 değerlendiğini ifade eden Maya, en yüksek artışın ise Merdivenköy, Acıbadem’de ve Koşuyolu yaşandığını kaydetti.

 avrasya tüneli konut fiyatlarını nasıl etkiledi avrasya tüneli açıldı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yapı Kredi Bankası 20.000 TL Kefilsiz Taşıt Kredisi!
Yapı Kredi Bankası 20.000 TL Kefilsiz Taşıt Kredisi!
Fibabanka Tecrübeli Banka Personeli Alımları!
Fibabanka Tecrübeli Banka Personeli Alımları!