Advert Advert Advert

Dolandırıcıların KOSGEB Tuzağı, Kredi Alacaklar Dikkat!

Dolandırıcıların KOSGEB Tuzağı, Kredi Alacaklar Dikkat!
Dolandırıcıların KOSGEB Tuzağı, Kredi Alacaklar Dikkat! Çiğdem Yeniay -

KOSGEB’in esnaf ve sanatkâra vereceği 50 TL’lik sıfır faizli kredi açıklaması sonrasında dolandırıcılar iş başına geçti. Yetkililer kredi başvurusu yapacak vatandaşları dolandırıcılara karşı uyardı.

KOSGEB’in “Sıfır Faizli İşletme Kredisi” başvuruları devam ederken, dolandırıcılar durumu fırsat olarak değerlendirdi. İşletme sahiplerini hedef alan dolandırıcılar, kredilerinin onaylandığını bildiren SMS’ler ile vatandaşları tuzağa düşürmeye başladı. Vatandaşlara gönderilen SMS’lerde işletme sahipleri belirtilen numaraya yönlendirilerek, hatlarından 15 lira ücretlendirmeye maruz kalıyor.

KOSGEB ise durum karşısında işletme sahiplerini uyardı. 50 TL’lik sıfır faizli kredinin sadece KOSGEB kanalı ile verildiğinin altını çizen yetkililer, vatandaşların bu ve bunun gibi oyunlara düşmemesini bildirdi.

Kredi başvurusu yapacak işletme sahiplerine bir uyarıda TÜKODER Genel Başkanından geldi. 50 TL’lik sıfır faizli kredinin başvuru sürecinin halen devam ettiğini ifade eden Haşmet Atahan, süreç tamamlanmadan dolandırıcıların vatandaşları aramaya başladığını söyledi. Dolandırıcıların mesaj yoluyla vatandaşları kandırmaya çalıştıklarını söyleyen Atahan, bu mesajlara kesinlikle itibar edilmemesinin altını çizdi.

Dolandırıcıların bu şekilde vatandaşların cebinden paralarını çaldıklarını söyleyen Atahan, KOSGEB'e kayıtlı ve kredi başvurusu yapan vatandaşların bilgilerinin de korunması gerektiğini kaydetti.

İşletme sahiplerine SMS’lere inanarak paranızı dolandırıcılara kaptırmayın uyarısını da yapan TÜKODER Genel Başkanı, vatandaşların böyle bir mesaj ile karşılaştığında yetkililere durumu bildirmesini istedi. Atahan şikayetlerin tüketici şikayet hattı ve polis ihbar hattına yapılabileceğinin altını çizdi.  

kosgeb telefon dolandırıcılığı kosgeb kredisi başvurusu yapanlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!