Ana SayfaEkonomiDolandırıcıların KOSGEB Tuzağı, Kredi Alacaklar Dikkat!

Dolandırıcıların KOSGEB Tuzağı, Kredi Alacaklar Dikkat!

-

KOSGEB’in “Sıfır Faizli İşletme Kredisi” başvuruları devam ederken, dolandırıcılar durumu fırsat olarak değerlendirdi. İşletme sahiplerini hedef alan dolandırıcılar, kredilerinin onaylandığını bildiren SMS’ler ile vatandaşları tuzağa düşürmeye başladı. Vatandaşlara gönderilen SMS’lerde işletme sahipleri belirtilen numaraya yönlendirilerek, hatlarından 15 lira ücretlendirmeye maruz kalıyor.

KOSGEB ise durum karşısında işletme sahiplerini uyardı. 50 TL’lik sıfır faizli kredinin sadece KOSGEB kanalı ile verildiğinin altını çizen yetkililer, vatandaşların bu ve bunun gibi oyunlara düşmemesini bildirdi.

Kredi başvurusu yapacak işletme sahiplerine bir uyarıda TÜKODER Genel Başkanından geldi. 50 TL’lik sıfır faizli kredinin başvuru sürecinin halen devam ettiğini ifade eden Haşmet Atahan, süreç tamamlanmadan dolandırıcıların vatandaşları aramaya başladığını söyledi. Dolandırıcıların mesaj yoluyla vatandaşları kandırmaya çalıştıklarını söyleyen Atahan, bu mesajlara kesinlikle itibar edilmemesinin altını çizdi.

Dolandırıcıların bu şekilde vatandaşların cebinden paralarını çaldıklarını söyleyen Atahan, KOSGEB’e kayıtlı ve kredi başvurusu yapan vatandaşların bilgilerinin de korunması gerektiğini kaydetti.

İşletme sahiplerine SMS’lere inanarak paranızı dolandırıcılara kaptırmayın uyarısını da yapan TÜKODER Genel Başkanı, vatandaşların böyle bir mesaj ile karşılaştığında yetkililere durumu bildirmesini istedi. Atahan şikayetlerin tüketici şikayet hattı ve polis ihbar hattına yapılabileceğinin altını çizdi.  

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,394BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,410TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler