Advert Advert Advert

KOSGEB'e Hücum

KOSGEB'e Hücum
KOSGEB'e Hücum -

KOSGEB faizsiz kredi için 11 aylık başvuru 1 haftada sağlanınca sistem kilitlendi. KOSGEB Başkanı Biçer yaptığı açıklamada yeni üyelik ve güncelleme için 1 haftada 200 kişinin giriş yaptığını belirtti. Kredi için ise ilk gün 50 bin başvurunun geçildiği belirtildi. İşte detaylar...

Hükümet, ekonomiyi canlandırmak için sürdürdüğü 50 bin liralık faizsiz krediyi esnafa sununca hücum edildi. Kredinin verilmesi ve aracılık edilen KOSGEB, 11 ayda toplam 250 bin girişin olduğu siteye 1 haftada 200 bin kişi tıklatınca site hata verdi. KOBİ'ler, üye güncelleme veya yeni üye kayıt için gece yarısında bile KOSGEB'in internet sitesine giremediklerinin şikayeti üzerine olay anlaşıldı. Sıkıntıyı yüzbinlerce kişinin aynı anda başvuru yapmasına çıkarttı. Kredi alabilmek için kuruma üye olmak ve bilgi güncellenmesi gerektirdiğini söyleyen Biçer, kredinin herkese açıldığını ve hem yeni üye girişinin, hem de mevcut bilgi güncellemesi gerektirdiği için sistemdeki tıkanıklığın olduğu açıklandı.

İlk Gün 50 Bini Aştı

Sıfır faizli destek kredisine yönelik başvurunun dün başladığını vurgulayan Biçer, işletmelere sağlanacak desteğe yoğun ilginin olduğunu ve yarın gece 24.00'da sonlanacağı için bu tür sorunun sisteme yansıdığını belirtti. Gün içinde yaklaşık olarak 50 bin kişinin üzerinde kredi başvurusunda bulunulduğu belirtildi. Bu rakam, çarşamba günü 500 bine ulaşılacağı ise söylentiler arasında yer alıyor.

FETÖ'cüler Araştırılıyor

KOBİ'lerin siteye girememelerinin, FETÖ engellemesiyle olduğu gibi iddiaları yanıtlayan Recep Biçer, üst düzey yöneticilerin bulunduğu FETÖ üyelerinin bulunduğu 71 kişinin bulunduğu ve atıldığını belirtti. Şu an da olası FETÖ üyeleri konusunda yaptıkları çalışmalar ve savcının araştırmasının devam ettiğini ifadesine ekledi.

Şifrenizi Paylaşmayın

KOSGEB Kredisi ile ilgili uyarı geldi. Teknoloji Bakanı Özlü'nün açıklamalarında, cep telefonlarına gelen destek içerikli mesajlara aldırış edilmemesi ve itibar edilmemesi gerektiği, şifrenizi ya da herhangi bir kodunuzu hiç kimseyle paylaşmamanız gerektiği belirtildi.

50 bin liralık faizsiz kredi KOSGEB Kredisi Sıfır faizli destek kredisi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
BDDK Başkanı Akben: Türk Bankacılık Sistemi Sağlam!
BDDK Başkanı Akben: Türk Bankacılık Sistemi Sağlam!