Advert Advert Advert

KOSGEB Tuzağına Düşmeyin

KOSGEB Tuzağına Düşmeyin
KOSGEB Tuzağına Düşmeyin -

Pek çok KOBİ’nin hücum ettiği KOSGEB 50 bin liralık sıfır faizli kredi başvuruları tamamlanınca sahtekârlar da iş başına geçti. (KOSGEB) Bartın İl Müdürü Abdurrahman Usta, vatandaşları ‘’ KOSGEB başvurunuz onaylandı. Belirtilen hesaba para yatırın’’ gibi mesajlara karşı uyardı.

Ekonomideki durgunluğu bir nebze olsun ortadan kaldırmak için uygulamaya koyulan 50 bin liralık KOSGEB sıfır faizli kredi başvuruları 21 Aralık Çarşamba gecesi sona erdi. Başvuru işlemi yapan vatandaşlar heyecanla başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair yetkililerden bilgi beklerken dolandırıcılar iş başına geçti.

KOSGEB Kredisi ile Vatandaşı Dolandırmaya Çalışıyorlar

TÜSODER (Tüketici Sorunları Derneği) Genel Başkanı Rıdvan Yıldız, dolandırıcıların harekete geçtiğini ve KOSGEB kredisi ile vatandaşı mağdur etmeye çalıştıklarını belirttiği açıklamasında, ‘’ Ülke genelindeki ticari durgunluğun önüne geçmek ve KOBİ’lerimizi bir nebze olsun rahatlatmak için devletimizin sunduğu faizsiz kredi sahtekârlar tarafından kullanılmaya başlandı. Ekonomik sıkıntı yaşayan ve KOSGEB kredisine başvuran vatandaşlarımız bu konuda dikkatli olmalı. Dolandırıcılar hemen hemen bütün esnafın bu krediden faydalanmak istediğinin farkında, kişilerin kişisel bilgilerine ya da cep telefonu numaralarına ulaşarak mesaj atıyorlar ve krediniz onaylandı, verilen hesaba para yatırın diyorlar. Vatandaşlarımız bu konuda dikkatli olmalı bu tarz mesaj ya da e maillere kesinlikle itibar etmesinler. KOSGEB tarafından sunulan fırsatı kullanmaya çalışan dolandırıcılar tarafından mağdur olmasınlar’’ dedi.

Yıldız konuşmasının devamında, vatandaşlara bu gibi tekliflerle karşılaştıklarında yasal yollara başvurmaları gerektiğini, dolandırıcıların yaptıklarının yanlarına kar kalmaması gerektiğini söyledi. Bu konuda savcılara büyük iş düştüğünü belirten Yıldız, devlet bunlara göz açtırmamalıdır, dedi.

KOSGEB faizsiz kredi dolandırıcılar Ekonomik sıkıntı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!