Ana SayfaKariyerKPSS' de Tercih Nasıl Yapılır? Tercih Yaparken Nelere Dikkat Edilir?

KPSS’ de Tercih Nasıl Yapılır? Tercih Yaparken Nelere Dikkat Edilir?

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Memur olma hayalleriyle bekleyen milyonlarca aday için en önemli tercih süresi başladı. Dün itibariyle tercih kılavuzunu yayınlayan ÖSYM, adayların KPSS robotu yardımıyla tercihler nasıl yapılacak? Soruları sormaya başladılar. 2016 tercih kılavuzu ve tercih robotu ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşıyoruz…

ÖSYM dün sabah saatlerinde 2016 KPSS Tercih sürecini başlatmış oldu. Adaylar ÖSYM resmi internet adresinden girip tercih yapmaya devam ediyorlar. Adayların sordukları sorulardan biri de, KPSS robotu ile nasıl tercih yapılır

KPSS Tercih Robotu

Öncelikle E-devlette yer alan KPSS 2016 /2 tercih robotu sayfasına giriş yapıp, nitelikler kısmından ÖSYM KPSS 2016 /2 tercih kılavuzunda sizi ilgilendiren nitelik kodunu seçiniz ( mezun olduğunuz alan ve dal) Daha sonra kadro ve pozisyon ünvanınızı seçiniz. Hemen arkasında yer alan ara butonunu tıklayınız.

KPSS Tercihlerinde Nelere Dikkat Edilir?

Öncelikle tercihlerinizi yaparken her bir kadroda yer alan nitelik kodları taşıyıp taşımadığınızı çok iyi kontrol etmeniz gerekiyor. Kesinlikle nitelik taşımadığınız kodu tercih etmemelisiniz. Tercih yapıp yerleşseniz bile atamanız yapılmayacaktır.

Tercihlerin geçerli olabilmesi için tercihlerin ÖSYM’ ye gittiği gün itibariyle sınava girilen öğrenim düzeyinden, bir okuldan mezun olmak gerekiyor. 

Tercih yaptıktan sonra ÖSYM tarafından belirlenmiş bankalara internet yoluyla 15 TL mutlaka ödenmelidir. 

Son başvuru tarihi 30 Aralık olmaktadır

 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,212TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.