Kariyer KPSS' de Tercih Nasıl Yapılır? Tercih Yaparken Nelere Dikkat Edilir?

KPSS’ de Tercih Nasıl Yapılır? Tercih Yaparken Nelere Dikkat Edilir?

Son Güncelleme:

Memur olma hayalleriyle bekleyen milyonlarca aday için en önemli tercih süresi başladı. Dün itibariyle tercih kılavuzunu yayınlayan ÖSYM, adayların KPSS robotu yardımıyla tercihler nasıl yapılacak? Soruları sormaya başladılar. 2016 tercih kılavuzu ve tercih robotu ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşıyoruz…

ÖSYM dün sabah saatlerinde 2016 KPSS Tercih sürecini başlatmış oldu. Adaylar ÖSYM resmi internet adresinden girip tercih yapmaya devam ediyorlar. Adayların sordukları sorulardan biri de, KPSS robotu ile nasıl tercih yapılır

KPSS Tercih Robotu

Öncelikle E-devlette yer alan KPSS 2016 /2 tercih robotu sayfasına giriş yapıp, nitelikler kısmından ÖSYM KPSS 2016 /2 tercih kılavuzunda sizi ilgilendiren nitelik kodunu seçiniz ( mezun olduğunuz alan ve dal) Daha sonra kadro ve pozisyon ünvanınızı seçiniz. Hemen arkasında yer alan ara butonunu tıklayınız.

KPSS Tercihlerinde Nelere Dikkat Edilir?

Öncelikle tercihlerinizi yaparken her bir kadroda yer alan nitelik kodları taşıyıp taşımadığınızı çok iyi kontrol etmeniz gerekiyor. Kesinlikle nitelik taşımadığınız kodu tercih etmemelisiniz. Tercih yapıp yerleşseniz bile atamanız yapılmayacaktır.

Tercihlerin geçerli olabilmesi için tercihlerin ÖSYM’ ye gittiği gün itibariyle sınava girilen öğrenim düzeyinden, bir okuldan mezun olmak gerekiyor. 

Tercih yaptıktan sonra ÖSYM tarafından belirlenmiş bankalara internet yoluyla 15 TL mutlaka ödenmelidir. 

Son başvuru tarihi 30 Aralık olmaktadır

 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,409BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,644TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,530TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler