Ana SayfaKredi KartlarıKredi Kartı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Kartı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Kartı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler! Kredi Kartı Asgari Ödeme Tutarı Nasıl Hesaplanır? Detaylar İçin...

-

Kredi Kartı Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kredi kartı kişilere ödeme kolaylığı sağlayan ödeme seçeneklerinde biridir. Kredi kartı çoğu tüketicinin hayatını idame ettirmek için kullandığı en önemli araçlar arasında yer alıyor. Çünkü kredi kartının taksitlendirme özelliği ile tek seferde ödenemeyecek tutarlar bütçeye yük edilmeden aydan aya ödenebiliyor.

Kredi kartı kullanım avantajının devam edebilmesi için kredi kartı kullanırken dikkatli olunması gerekir. Kredi kartı kullanımında dikkatli olunmaması halinde tüketici ödenemeyen borçlarla, aşırı faiz yükü ile karşılaşabilir.

Öncelikle kredi kartı kullananların dikkat etmesi gereken konu asgari ödeme durumudur. Bazı durumlarda işlerin yolunda gitmemesi nedeniyle ödemeler gecikebilir hatta hiç ödeme yapılamayabilir. Bu durumlarda kişiler kredi kartı dönem borcunun %20 olan asgari ödeme tutarı üzerinden kredi kartı borcu ödeme yolunu seçebiliyor. Fakat bu durum da bankalar kredi kartı borcuna faiz işlettiği için ve kredi kartı borcunun asgari ödeme tutarından yatırılması tüketicinin kredi notunu düşürdüğü için tüketiciye zarar verebiliyor. Hal böyleyken kredi kartı asgari ödemelerinden kaçınmak tüketici yararına olacaktır.

Tüketicinin kredi kartı kullanırken dikkat etmesi gereken diğer bir hususta kredi kartı ekstresidir. Kredi kartı ekstresi incelemek ne kadar sıkıcı olsa da tüketicinin yararına olacak bir faaliyettir. Kredi kartı ekstrenizi inceleyerek borç yükünüzün ne kadar olduğunu analiz etmeniz sizi ödenemeyecek borçlardan kurtaracaktır. Ayrıca kredi kartı ekstresi inceleyerek kartınızın akdi faiz oranı, gecikme faiz oranı ve nakit avans işlem faiz oranını hakkında bilgi alabilirsiniz.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.
Önceki İçerikKredi Notu
Sonraki İçerikAlternatif Bank Altın Biriken Hesap

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,389BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,409TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler