Son Dakika: Yatırım Yapın, Faizi Düşürün Ekonomi Canlansın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurumu) Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasında ‘’ Yurtdışı seyahatlerimde yanımda olan DEİK’e çalışmalarında başarılar diliyorum ve daima yanınızda olacağımı bilmenizi istiyorum ‘’dedi.

Milletimiz Bugünlerde Vatanını Düşünen İş adamlarını Unutmayacaktır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasının devamında ‘’ DEİK çatışında hizmet veren, gayret sarf eden herkese teşekkür ediyorum. Türkiye’yi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirmek için çalışmaktan başka bir yol yok. Biliyorsunuz 2023 hedeflerimiz var. Bu hedeflere en sağlam şekilde sahip çıkanların başında iş adamlarımız özellikle DEİK geliyor.biz her yönden saldırıya uğrayan bir ülkeyiz. Ekonomimize yönelik saldırıların boşa çıkarılması için iş adamlarımıza büyük iş düşüyor. Yatırımlarını projelerini erteleyen herkes ekonomiye zarar veren saldıranlar ile aynı saftadırlar’’ dedi.

Ekonomide Milli Seferberlik

Hükümet olarak iş dünyasına ve esnaflara çok büyük destekler veriyoruz. Ve bu konuda desteklemeye de devam edeceğiz. Sizlerden tek beklentimiz piyasayı hareketlendirmeniz. Bekleme durumuna geçmek çok büyük sıkıntıdır. Beklediğim milli seferberlik budur. Kimseye eline silah al çık demiyoruz. Milli seferberlik ekonomi alanında çalışarak yapılmalıdır.

Birileri döviz spekülasyonu ile ekonomimize zarar vermeye çalışıyor. Bunun önüne geçmek için biz daha çok çalışmalıyız. Dövizinizi bozdurun dedim, üzerimize oynanan bu oyuna milletçe karşı gelmeliyiz’’ dedi.

Döviz Bozdurulmasaydı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurumu) Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmanın devamında, ‘’ Biz üzerimize oynanan bu oyunu bozacağız. Yerli paraya geçip üzerimizdeki bu döviz baskısını kaldıracağız. Küresel ekonomik kriz herkesi olduğu gibi bizi de etkiledi. Hatırlayın gezi olaylarında ‘’ Tüketmeyin ekonomi dursun’’ diyorlardı. Bu oyuna gelemdik gelmeyeceğiz.

Eğer milletimiz 15 Temmuz sonrasında vatanına sahip çıktığı gibi ekonomisine sahip çıkarak 12 milyar dolar bozdurmasaydı yine aynı oyunu oynayacaklardı. Milletimiz 15 Temmuz’da nasıl vatana sahip çıktıysa iş adamlarımız da ekonomiye sahip çıkarak bu vatana sahip çıkmış olacaklar ‘’dedi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.