A Bank’tan 120 Ay Vadeli Konut Kredisi

0

Kira öder gibi ev sahibi olayım diyorsanız A Bank’ın konut kredisinden faydalanabilirsiniz. Avantajlı faiz oranları ve vade seçenekleri ile A Bank “Konut Kredisi” imkanı sunuyor. Banka konut kredisi dahilinde 120 aya varan vade seçenekleri ve kolay ödeme olanağı sağlamaktadır.

Kredi geri ödemeleri minimum 3 ay vadede yapılabilmektedir. Banka kredi uyarınca vade süresine göre farklılık gösteren faiz oranları uygulamaktadır.  Bahse konu konut kredisi kapsamında kullanılan kredi 24 ay kadar olan vadelerde geri ödenecek ise müşteri aylık yüzde 0,90 faiz oranından faydalanacaktır.

Uzun Vadelerde Faiz Oranları Değişmekte!

24 ile 60 ay vadede kredi ödemesini tamamlayacak olan müşterilere aylık yüzde 0,95 faiz oranı uygulanırken, 60- 84 ay arası vadede aylık yüzde 0,99 faiz oranı yansıtılmaktadır. 84 ile 120 aya kadar olan vadede ise müşteriler aylık yüzde 1,1 faiz oranından faydalanabileceklerdir.

A Bank konut kredisi uyarınca kullanılan kredi tutarının yüzde 0,5’i kadar kredi tahsis ücreti talep etmektedir. Kredi dahilinde finansman sağlamak isteyen müşterilerin hayat sigortası yaptırması gerekmektedir. Hayat sigortası poliçe bedeli müşteri özelinde farklılık göstermektedir. Kredi kapsamında müşteri KKDF ve BSMV ücretlerinden muaf tutulmaktadır. A Bank bahse konu kredi uyarınca yalnızca Türk Lirası cinsinden likidite sağlayabilmektedir. Konut kredisi kapsamında müşteri ekspertiz ücreti ve ipotek tesis bedeli ödemek durumundadır. A Bank’ın söz konusu kredisi kapsamında finansman sağlamak isteyen müşterinin, başvuru sırasında bankaya gelir belgesini ibraz etmesi gerekmektedir. Teminat olarak gösterilecek gayrimenkulün tapusunu da banka yetkilileri başvuru esnasında istemektedir.

Bankanın konut kredisi koşullarına göre krediyi vadesinden önce kapamak isteyen müşterilerden erken kapama komisyonu alınmaktadır. Komisyon ücreti, kalan vadesi 36 ayı aşmayan kredilerde tahsil edilen meblağın yüzde 1’ini; 36 ayı aşan vadelerde ise tahsil edilen tutarın yüzde 2’sini aşamayacak şekilde alınmaktadır.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın