Ana SayfaEkonomiDünyada tek olan güvercinler fiyatı ile dudak uçuklattı

Dünyada tek olan güvercinler fiyatı ile dudak uçuklattı
D

-

Kanatlı Hayvanlar Derneği Başkanı Mehmet Batmaz, Diyarbakır’da ilk kez düzenlenen Güvercin Festivali’nde yaptığı açıklamasında, ‘’ Dünyada sadece Diyarbakır’da yetiştirilen güvercinlerimiz var. İkinci el araba fiyatında olan güvercinler bile mevcut ‘’dedi.

Dünyada Sadece Diyarbakır’da Var

Kanatlı Hayvanlar Derneği Başkanı Mehmet Batmaz güvercin Festivali ile ilgili yaptığı açıklamada, ‘’ Bu festival Diyarbakır için çok önemli, halkımızın bu zor günlerden geçerken bu gibi etkinliklerle psikolojisinin düzelmesine ihtiyacı var. Burada yetişen güvercinler yüzyıllardır halkın merakıdır. Dünyanın hiçbir yerinde olmayan, her renkten güvercinimiz var. Burada yetişen güvercinler ilçelerimizde bile yetişmiyor. Posta güvercini, hava kuşu, taklacı, oyun kuşu gibi güvercinlerimiz var’’ dedi.

Festivalin bu sene ilk kez düzenlendiğini belirten Batmaz, halkın yoğun ilgisi olduğunu, yöre halkının güvercin yetiştirme konusunda çok iddialı olduğunu belirtirken, ‘’ Normalde en iyilerini kimse evden çıkarmaz. Ama herkesin görmesi için getirip burada görücüye çıkarıyorlar. Güvercin yetiştiriciliği bizim kültürümüzde olan bir şey’’ dedi.

Güvercin Fiyatları Dudak Uçuklatıyor

Yetiştirilen güvercinler konusunda iddialı olan Batmaz, güvercinlerin dünyada başka bir yerde bulunamayacağının altını çizerken güvercinler için verdiği fiyatla da büyük şaşkınlık yarattı. Batmaz, ‘’ pek çok farklı güvercin çeşidi var, bazı güvercinlerin fiyatı ikinci el araba fiyatını bile bulabiliyor. Aralarında 20 bin lirayı bulan güvercin var’’ dedi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,387TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol