2016 Onları Güldürdü: Dünyanın En Zenginlerinin 4’ü ABD’li

0

Dünyadaki genel ekonomik hava, oldukça uzun süren ve gündemi meşgul eden  ABD seçimleri onları etkilemedi. 2016 yılında dünyanın en zenginleri olarak açıklanan kişilerin servetleri 2015 yılı sonuna göre 237 milyar dolar artış gösterdi. Servetini en çok artıran ilk 5 isimden 4’ü ise ABD’li.

Bloomberg Milyarderler Endeksi’nin açıklamasına göre, 27 Aralık 2016 tarihine göre dünyanın en zenginlerinin toplam serveti bir önceki yıla göre %5,7 artış gösterdi ve 4,4 trilyon dolar oldu.

İlk Sırada Teknoloji Devi Var

Dünyanın en zengin 5 kişisinin 4’ü ABD’den çıktı. Birinciliği kimseye kaptırmayan isim ise teknoloji alanında yaptığı başarılı girişimler ile her geçen gün daha da zenginleşen Bill Gates oldu. İşte Dünya’nın En zenginleri;

  • Bill Gates; yazılımcı, girişimci ve yatırımcı olarak adlandırabileceğimiz Bill Gates, 91,5 milyar dolara ulaşan serveti ile en zenginler sıralamasında ilk sırayı aldı.
  • Warren Buffet; para konusundaki yeteneği ve yaptığı bağışlar ile dünya basınının dikkati çeken Warren Buffet 74,1 milyar dolar serveti ile 2. sırada bulunuyor.
  • Amancio Ortega; Zara mağazalarının kurucusu olan Amancio Ortega 71,2 milyar dolar serveti ile 3. sırada yer alıyor.
  • Bernard Arnault; LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton SE’nin sahibi olan Bernard Arnault 38,9 milyar serveti ile 4. Sırada yer alırken ABD dışından yer alan tek isim olma özelliğini koruyor.

 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın