Vakıfbank’a Tam 100 Milyon EURO Kredi!

0

VakıfBank, Avrupa Yatırım Bankası (AYB) tarafından KOBİ ve orta büyüklükteki işletmelere kullandırılmak üzere tahsis edilen 300 milyon euro tutarındaki kredinin 100 milyon euro’luk ilk dilimi için T.C. Hazine Müsteşarlığı ile Garanti Protokolü imzaladı.

AYB‘den tek seferde alınan en büyük kredi limiti

T.C. Hazine Müsteşarlığı garantisi altında 2012 yılından beri toplam 400 milyon euro’luk AYB kaynağının KOBİ ve orta büyüklükteki işletmelere kullandırıldığını ifade eden VakıfBank Genel Müdürü Halil Aydoğan, “AYB, bankamızın KOBİ ve orta büyüklükteki işletmelere yönelik projelerdeki başarısının devamını sağlamak amacıyla tek seferde bankamız lehine 300 milyon euro kredi tespit etmiştir. 300 milyon euro tutarındaki kredi tespiti, VakıfBank olarak AYB’den tek seferde aldığımız en büyük kredi limiti olma özelliği taşıdığı için bizim için çok önemlidir. Bugün, bu kredinin ilk dilimi olan 100 milyon euro’luk kısmı için T.C. Hazine Müsteşarlığı ile Garanti Protokolü imzaladık. 3 yılı anapara ödemesiz toplam 8 yıl vadeli kredi ve destek için hem AYB yetkililerine hem de T.C. Hazine Müsteşarlığı yetkililerine teşekkür ediyorum” dedi.

İlginizi Çekebilir:  2022 Eylül Ev Kredisi Faiz Oranları

2012 yılından bu yana toplam 700 milyon euro

VakıfBank Genel Müdürü Halil Aydoğan sözlerini şu şekilde sonlandırdı: “300 milyon euro’luk kaynağın tamamının kullandırılması ile 2012 yılından beri sadece söz konusu program altında kullandırdığımız AYB kaynaklı kredi tutarı 700 milyon euro’ya ulaşacaktır. AYB’den aldığımız kredi miktarları ve kredi çeşitlerinin artmasından ve bu kredileri reel ekonomimizin kullanımına sunmaktan son derece memnuniyet duyuyoruz. Yurt dışından uzun vadeli ve uygun maliyetli kaynaklar getirerek ülke ekonomisine destek olma misyonumuz, önümüzdeki dönemlerde de artarak devam edecektir.”

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın