2017 Yılında Muhasebecilerin Uygulayacakları Ücret Tarifesi Netleşti

0

2017 yılında geçerli olacak mali müşavir ve yeminli mali müşavirlerin uygulayacakları asgari ücret tarifesi netleşti.

Resmî Gazetede Yayınlandı

Geçtiğimiz günlerde Resmî Gazetede yayınlanan ‘’2017 Yılı Serbest Muhasebecilik, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Asgari Ücret Tarifesi’’ ’ne ilişkin tebliğ yayımlandı. Yeni tarife 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren geçerli olacak.

Yayınlanan tebliğe göre meslek mensupları, firmanın bulunduğu il, firmanın çalıştırdığı işçi sayısı, tutulan defterin türü ve sektörler dikkate alınarak bir fiyat tarifesi belirlendi. Yeni fiyat tarifesine göre 49 lira ile 876 lira arasında değişen bir defter ücreti uygulaması olacak. İşletme mensupları ise 2017 yılında yıllık Gelir Vergisi beyannamesi için 74 lira ile 374 lira arasında ödeme gerçekleştirecek. İşletmeler Kurumlar Vergisi beyannamesi için ise 294 lira 374 lira arasında ücret öderken diğer beyannameler için ise 18 lira ile 251 lira arasında ücret ödeyecek.

2017 yılı Serbest Muhasebecilik, Serbest muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Asgari Ücret Tarifesi ile birlikte yeminli mali müşavirler ve muhasebecilerin, firmaların kuruluş işlemleri, pay devirleri, ana sözleşmeyle ilgili değişiklikler, firmaların kuruluş işlemleri ve diğer değişikliklere ilişkin alacakları asgari ücretlerde de değişiklik yapıldı.

Henüz bir yorum yazılmadı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Exit mobile version