Ana SayfaEkonomiEkonomi Yazarlarını 2017 Buluşturdu

Ekonomi Yazarlarını 2017 Buluşturdu
E

-

EGD (Ekonomi Gazetecileri Derneği) üyeleri geleneksel yılbaşı buluşmasında bir araya geldi. Siyaset ve iş dünyasından pek çok kişinin katılımı ile gerçekleştirilen buluşma terör ve demokrasi şehitleri için saygı duruşuna geçilmesi ile başladı ve ardından İstiklal Marşı okundu.

EGD Ülkemiz İçin Önemli

Yılbaşı buluşmasında konuşma yapan EGD Yönetim Kurulu Başkanı Celal Toprak, ‘’ 2016 yılı ülkemiz için oldukça zorlu bir yıldı. Türkiye 1 yıl içerisinde belki de 100 yılda görülebilecek zorluklar ile karşılaştı. 2017 yılı inşallah bu zorlukların aşıldığı ve barış, kardeşlik ve dostluğun pekiştiği, ekonominin olumlu olarak ilerlediği öne çıktığı bir yol olur’’ dedi.

Toprak açıklamasının devamında, ‘’ EGD 800’e yakın üyesi ile büyük dayanışma örneği sergileyen ve ülkede yaşanan gelişmeler karşısında önemli refleksler gösteren ülkemiz için çok önemli bir dernek’’ dedi.

Her Şeye Rağmen Yola Devam

TİM Yönetim Kurulu Üyesi Murat Akyüz buluşmada yaptığı konuşmada, ‘’ Türkiye’de sürekli farklı yöntemlerle gündemi değiştirme çabaları var. Bu konuda ülkenin olumlu yönleri ile ele alınması için çaba sarf eden siz değerli üyelere teşekkür ediyorum. 2016 yılında, dünyada ticaret yavaşladı ve büyüme rakamları düştü. Ülkemizi bu gelişmelerden bağımsız düşünmek mümkün değil. Bizler üretmeye çalışmaya devam edeceğiz. Biz ülke olarak geçmişte daha zorlu dönemlerden geçtik ve bu sıkıntıların üstünden geldik. Birlik ve beraberlik ruhu ile bunların üstünden gelebiliriz ve hedeflerimize ulaşabiliriz. Her şeye rağmen moralleri bozmadan yolumuzda devam etmeliyiz.

Ülkemizde Ekonomi Gazeteciliği İlerliyor

Yılbaşı buluşmasına katılan İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan’da açıklamalarda bulundu. Bahçıvan konuşmasında,’’ Ülkemizde her geçen gün ekonomi gazeteciliği ilerlemeye devam ediyor. Eski dönemlerde gazetelerde birkaç santimlik ekonomi haberi varken şimdi dünyaya örnek olan bir ekonomi gazeteciliği icra ediliyor. Ülkemizdeki ve dünyadaki sıkıntılara rağmen işlerini severek yapan gazeteci arkadaşları canı gönülden kutluyorum’’ dedi.

 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol