Motorinde Yılbaşı Zammı

0

Yılın son gününde motorin zammı araç kullanıcılarını şaşırttı. Akaryakıt şirketleri zammın bu gece yarısından itibaren geçerli olacak. Akaryakıt şirketlerinin yaptığı açıklamaya göre motorinin litre fiyatını 12 kuruş zam yapıldı.

İllere Göre Fiyatlar

Akaryakıt şirketlerinin yaptığı motorin zammı açıklamasından sonra gözler büyük şehirlere çevrildi. Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük çaplı farklılıklar gösterebiliyor. Yapılan açıklamaya göre illere göre motorin ücretleri;

  • Ankara’da bu gece yarısından itibaren geçerli olacak motorin fiyatı 4,49 liradan 4,61 liraya çıktı.
  • İstanbul’da bu gece yarısından itibaren geçerli olacak motorin fiyatı 4,44 liradan 4,56 liraya çıktı.
  • İzmir’de bu gece yarısından itibaren geçerli olacak motorin fiyatı 4,46 liradan 4,58 liraya çıktı.

Benzin Zammı Motorini Etkilememişti

Yeni yıla girerken uygulanan zam araç kullanıcılarının şok geçirmesini sağlarken akıllara geçen hafta yapılan benzin zammını getirdi. Akaryakıt şirketleri 22 Aralık Perşembe günü benzinin litre fiyatını 10 kuruş arttırmıştı. Geçen hafta uygulanan bu zam motorin fiyatını etkilememiş ve motorin kullanan rahat bir nefes almıştı. Ancak bugün gelen zam haberi motorin kullanıcılarını da düşündürmeye başladı.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın