Ana SayfaEkonomi2017 Hedefimiz 1000 Yeni Mağaza

2017 Hedefimiz 1000 Yeni Mağaza

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

2016 yılı ekonomik açıdan zorlu bir yıl olsa da Şok Marketler yılı en hızlı büyüyen perakendecisi olarak hedeflediği gibi yılı 4000 yeni mağaza açarak tamamlamayı başardı. Ümraniye mağazası ile zincirini genişleten firmanın çalışan sayısı 17 bine ulaştı. Firmanın gelecek yıl planları ise her gün 3 mağaza açarak yılı 1000 mağaza ile kapatmak.

Market Sayımız 5 Bin Olacak

ŞOK Marketler CEO’su Uğur Demirel yaptığı açıklamada, ‘’ Markamız büyük bir gelişme gösterdi ve kısa süre içerisinde büyüdü. Markayı 2011 yılında 1200 mağaza ile aldık. Dört yıl içerisinde 4 katı büyüme sağladık. 2016 yılında yüzde 40’a yakın büyüme ile yılın en hızlı büyüyen perakendecisi olmayı başardık. 2016’da 4000 kişiye istihdam sağladık ve çalışan sayımızı 17 bine çıkarttık. Bugün dev bir perakende ailesiyiz ve 2017 yılında 1000 yeni mağaza açıp market sayımızı 5 bine çıkarmayı planlıyoruz’’ dedi.

Tüketici Memnun

Demirel açıklamasının devamında, ‘’ Mağazalarımızın üçte ikisini yeniledik. Yeni konsept sonrasında 2016 yılında mağazalarımızı ziyaret eden kişi sayısında büyük artış yaşandı. Pek çok alanda yenilik yaptık. Meyve, sebze ve kişisel bakım kategorileri bizi rakiplerimizden öne çıkarıyor. Müşterilerimiz temel ihtiyaçlarının tamamına yakınını mağazalarımızdan karşılayabiliyorlar ve bu durumdan çok memnunlar. 2017 yılı müşterilerimize odaklandığımız bir sene olacak. Müşterilerimizin mağazalarımızda hızlı ve kolay alışveriş yapması için ürün portföyümüzde değişikliğe gittik. Raflarımızda hem kendi öz markalarımıza hem de hem de markalı ürünlerimize yer veriyoruz. Mükemmelliğe odaklandık ve alışveriş süreçlerimizi sadeleştirdik’’ dedi.

Türkiye’nin Değerlerine Sahip Çıkıyoruz

Demirel açıklamasında 2017 planlarına da yer verdi.

  • Mağazalarımızda kişisel bakım kategorimiz daha güçlü olacak. Şok Marketler olarak uygun fiyatlı ürünler ile tüketicilerimizi memnun etmeye devam edeceğiz.
  • Rakiplerimizden en büyük farkımız, Türkiye’nin farklı markalarına ev sahipliği yapmamız. Piyale, Mis, Mintax, Evin gibi kendi alanında önemli markaların tüketicilerine hizmet sunacağız.
  • Bu açıdan tarihi bir misyonumuz var, şartlar dolayısı ile ekonominin dışında kalan markalara hak tanıyıp, Türkiye’nin değerlerini yaşatmak bizim için milli görev. Zaman içerisinde bu markalar Şok ’un içinde önemli satış rakamlarına ulaşabilirler.
Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.