2017 Hedefimiz 1000 Yeni Mağaza

0

2016 yılı ekonomik açıdan zorlu bir yıl olsa da Şok Marketler yılı en hızlı büyüyen perakendecisi olarak hedeflediği gibi yılı 4000 yeni mağaza açarak tamamlamayı başardı. Ümraniye mağazası ile zincirini genişleten firmanın çalışan sayısı 17 bine ulaştı. Firmanın gelecek yıl planları ise her gün 3 mağaza açarak yılı 1000 mağaza ile kapatmak.

Market Sayımız 5 Bin Olacak

ŞOK Marketler CEO’su Uğur Demirel yaptığı açıklamada, ‘’ Markamız büyük bir gelişme gösterdi ve kısa süre içerisinde büyüdü. Markayı 2011 yılında 1200 mağaza ile aldık. Dört yıl içerisinde 4 katı büyüme sağladık. 2016 yılında yüzde 40’a yakın büyüme ile yılın en hızlı büyüyen perakendecisi olmayı başardık. 2016’da 4000 kişiye istihdam sağladık ve çalışan sayımızı 17 bine çıkarttık. Bugün dev bir perakende ailesiyiz ve 2017 yılında 1000 yeni mağaza açıp market sayımızı 5 bine çıkarmayı planlıyoruz’’ dedi.

Tüketici Memnun

Demirel açıklamasının devamında, ‘’ Mağazalarımızın üçte ikisini yeniledik. Yeni konsept sonrasında 2016 yılında mağazalarımızı ziyaret eden kişi sayısında büyük artış yaşandı. Pek çok alanda yenilik yaptık. Meyve, sebze ve kişisel bakım kategorileri bizi rakiplerimizden öne çıkarıyor. Müşterilerimiz temel ihtiyaçlarının tamamına yakınını mağazalarımızdan karşılayabiliyorlar ve bu durumdan çok memnunlar. 2017 yılı müşterilerimize odaklandığımız bir sene olacak. Müşterilerimizin mağazalarımızda hızlı ve kolay alışveriş yapması için ürün portföyümüzde değişikliğe gittik. Raflarımızda hem kendi öz markalarımıza hem de hem de markalı ürünlerimize yer veriyoruz. Mükemmelliğe odaklandık ve alışveriş süreçlerimizi sadeleştirdik’’ dedi.

Türkiye’nin Değerlerine Sahip Çıkıyoruz

Demirel açıklamasında 2017 planlarına da yer verdi.

  • Mağazalarımızda kişisel bakım kategorimiz daha güçlü olacak. Şok Marketler olarak uygun fiyatlı ürünler ile tüketicilerimizi memnun etmeye devam edeceğiz.
  • Rakiplerimizden en büyük farkımız, Türkiye’nin farklı markalarına ev sahipliği yapmamız. Piyale, Mis, Mintax, Evin gibi kendi alanında önemli markaların tüketicilerine hizmet sunacağız.
  • Bu açıdan tarihi bir misyonumuz var, şartlar dolayısı ile ekonominin dışında kalan markalara hak tanıyıp, Türkiye’nin değerlerini yaşatmak bizim için milli görev. Zaman içerisinde bu markalar Şok ’un içinde önemli satış rakamlarına ulaşabilirler.
Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın