Ana SayfaEkonomiBaşbakan Yıldırım: Mevzuata Takılmayın, Çalışın

Başbakan Yıldırım: Mevzuata Takılmayın, Çalışın

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Başbakan Binali Yıldırım TÜGİK (Türkiye Genç İş adamları Konfederasyonu) toplantısında yaptığı açıklamada iş adamlarının belirttiği mevzuat sıkıntılarına da yer verdi. Yıldırım, ‘’ Her zaman gençlerimizin arkasındayız ancak biz engelleri kaldırmak için çalışırken, onlar mevzuat bahanesine sığınıyorlar. Genç iş adamların sesleniyorum mevzuata tapmayın, mevzuatı bahane etmeyin, siz işinizi yapın’’ dedi.

  Bankalardan Ben De Şikayetçiyim

  Başbakan Yıldırım açıklamasında bankaların kredi çekenlere tavrını eleştirdi. Yıldırım, ‘’ 15 Temmuz’da ülkemiz zor bir dönem giriş yaptı. Bankaların bu süreçten sonrasında kredileri erken geri çağırmasından ve mevcut limitleri kullandırmamalarından ben de şikayetçiyim’’ dedi.

  Her Şeyi Devletten Beklemeyin

  Başbakan Binali Yıldırım Türkiye Genç İş adamları Konfederasyonu toplantısındaki açıklamasının devamında, bir iş adamının bahsettiği Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da meydana gelen elektrik kesintilerinin yaşattığı sıkıntı ve sistemin yetersizliğinden şikâyet etmesi üzerine bu konuya da değinerek, ‘’ Elektrik ile ilgili yaşanan sıkıntıları anlıyorum ancak her şeyi devletten beklememek lazım. Her zaman devletin kurumlarının teşekkülü olmayabilir. Elektrik parasını ödemeyen kaçanlar var. Bu şartlarda nasıl alt yapı yapılsın, bu kadar fatura ödemeyen devleti zarara sokan kişi var. Bunların sorumluluğu devlete yansıtılıyor. Devletin suçu ne faturasını düzenli ödeyenin suçu ne bunları iyi düşünmek lazım’’ dedi.

  Yerli Malına Rağbet Gösterin

  Başbakan Yıldırım konuşmasının devamında, ‘’ Sizler iş adamları olarak yerli malını tercih edin. Uluslararası alanda rekabetimizi arttırmamız lazım, elimizde olmayan ürün elbette ki dışarıdan alınacak. Ancak elimizde olan ürünü ülkemizden tercih ettiğimizde cari açık azalacak. Eğer bu alışkanlığa dönerse biz yerli sanayiyi geliştirebiliriz. Yerli malı kullanımı parayı ülke içinde döndürür. Pahalı da olsa yerli malı tercih edin. Pahalı olsun bizim olsun’’ dedi.

  Çalışana Kriz Yok

  Toplantıda söz alan bir iş adamının yeni işletmeler açmak istediklerini ancak OSB’lerdeki alanların bu konuda yeterli olmamasından şikâyet etmesi üzerine Yıldırım, ‘’ Yurt dışındaki hainler Türkiye’de kriz var, şirketler kapanıyor, ülkede para kalmadı diyordu. Hani nerede kriz? Bu sözlerle Türkiye ekonomisini dağıtmaya çalışıyorlar. Bakın kardeşimiz yeni iş kuracak arsa bulamıyor. Demek ki çalışana kriz yok, çalışan üretiyor, kazanıyor’’ dedi.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  64TakipçilerTakip Et
  2,238TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Garanti BBVA Müşteri Danışmanı Alımı!

  Banka, İstanbul'daki şubeleri için banka personel alımları yapacağını duyurarak açık pozisyonun Garanti BBVA Müşteri...

  QNB Finansbank 45 İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alacak!

  İlk Türk bankası olması ve yurtdışındaki piyasalar tarafından da kendisine duyulan güvenden dolayı her...

  Asgari Ücret Zammında 4 Farklı Senaryo!

  Asgari ücret zammıyla alakalı olarak bütün gözler 5 Haziran’a TÜİK tarafından açıklanacak olan enflasyon...

  TEB Lise Mezunu Makam Şoförü Alımı Yapacak!

  Türk Ekonomi Bankası TEB lise mezunu çok sayıda personel alımları yapıyor. Hem TEB hem de diğer banka personel alımları, banka iş ilanları, banka sınavları ve banka iş başvurularına sitemizden ulaşabilirsiniz.

  Kuveyt Türk Çağrı Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

  Kuveyt Türk Katılım Bankası, İstanbul'un Anadolu yakasında Çağrı Merkezi Müdürlüğünde görevlendirmek için banka personel alımları yapacak.

  TÜRK-İŞ Açıkladı: Açlık Sınırı 10 bin 362 TL Oldu!

  TÜRK-İŞ tarafından açıklanan verilere göre 4 kişilik bir çekirdek ailenin aylık gıda masraflarını içeren...