İndirim Osmangazi Köprüsünü Hareketlendirdi

0

Geçtiğimiz günlerde yapılan indirim ile vatandaşlar tarafından Osmangazi Köprüsü daha yoğun kullanılmaya başlandı. Yüzde 20 geçiş indiriminden memnun olan İstanbullular Osmangazi Köprüsü’ndeki indirim ile beraber arabalı vapurdan vazgeçti.

İndirim yüzde 20

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan yaptığı açıklama ile Osmangazi Köprüsü’ndeki geçiş ücretlerinde yüzde 20’lik indirime gidildiğini belirtmişti. Arslan’ın açıklamasından sonra geçiş ücreti 89 liradan 65,65 liraya düşürüldü. Yaşanan indirimden sonra köprüde geçiş yoğunluğu yaşanıyor. İndirimden haberdar olan pek çok sürücü yol güzergahını değiştirerek köprüyü kullanmaya başladı.

Vatandaş İndirimden Memnun

Açılından beri en yoğun gününü dün geçiren köprüde herhangi bir olumsuz durum yaşanmadı. Yılbaşı tatilini İstanbul dışında geçirmeyi planlayan vatandaşlar dönüş yolunda Osmangazi Köprüsünü tercih etti.

Yalova’dan İstanbul’a girişte Altınova gişelerinden geçiş yapan Tarkan Tuna köprünün kullanımı hakkında, ‘’ Fiyat indirimi gayet iyi oldu. İndirimden önce arabalı vapurla seyahat etmeyi tercih ediyordum. İndirim olunca köprü daha kullanışlı oldu. Yoğunluk olmasın yeter’’ dedi.

Köprüyü kullanan başka bir yolcu Levent Oğuz’da ‘’ Daha önceki seyahatlerimizde körfezi dolaşıyorduk ve çok sıkıntılı oluyordu. Hem zaman kaybı hem de benzin daha çok yakıyordu. Fiyat indirimi çok iyi oldu kararı çok olumlu buluyoruz. Köprü bundan sonra daha sık kullanılacaktır’’ dedi.

30 Haziran tarihinde açılan Osmangazi Köprüsü Açılısından bu yana yüzde 20’lik indirimden sonra en yoğun kullanım dönemini yaşıyor. Köprüde açılış ile birlikte uygulanan fiyat tarifesi 88,75 Türk lirasıydı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın