Ekonomi Sebzede Şampiyon Belli Oldu

Sebzede Şampiyon Belli Oldu

Son Güncelleme:

İTO (İstanbul Ticaret Odası) tarafından yapılan açıklamada Aralık ayında İstanbul’da satışa sunulan perakende fiyatı en çok artış gösteren ve azalan ürünlerin, fiyatları ve değişim oranları açıklandı.

127 Ürün Sabit Kaldı

İstanbul Ticaret Odası’nın İstanbul Ücretliler Geçinme İndeksi’nde yer alan 242 ürün hakkında fiyat artış ve azalış rakamları belli oldu. 242 üründen 94’ünde fiyat artışı görüldü.21 üründe fiyat düşüşü yaşanırken, 127 ürünün ise fiyatında herhangi bir değişiklik yaşanmadı.

Aralık Ayı Şampiyonu

İstanbul Ticaret Odası’nın İstanbul Ücretliler Geçinme İndeksi’nde yer alan bilgiye göre Aralık ayında şampiyon yeşil soğan oldu. İndeks’e göre yaş kuru sebze ve meyve grubunda yer alan yeşil soğan Aralık ayında yüzde 43,12 fiyat artışı ile fiyatı en çok artan ürün oldu.

Yeşil soğanın yüzde 43,12’lik fiyat artışı ile birinci olmasından sonra ise ikinciliği yüzde 39,37 ile yaş üzüm aldı. İndeks’e göre üçüncülük yüzde 32,74 artış oranı ile sivri biberin, dördüncülük ise yüzde 30,38 ‘lik artış oranı ile yumurtanın oldu.

En Çok Düşüş Yaşanan Ürün

İstanbul Ticaret Odası’nın İstanbul Ücretliler Geçinme İndeksi tarafından yapılan açıklamaya göre yeşil soğan fiyat artışı yaşarken aksine fiyatı düşen ürünlerde oldu. Aralık ayında portakal yüzde 8,63’lük gerileme göstererek fiyatı en fazla azalış gösteren ürün oldu.

Azan fiyatlar sıralamasında portakalı yüzde 7,46 ile limon, yüzde 3,62 ile lahana ve yüzde 6,06 ile karnabahar izledi.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,269BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,620TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,511TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler