Ekonomi TÜROFED Başkanı Osman Ayık:2017 Yılından Umutluyuz

TÜROFED Başkanı Osman Ayık:2017 Yılından Umutluyuz

Son Güncelleme:

2016 yılı Türkiye’de her sektörü olduğu gibi turizm sektörünü de oldukça olumsuz etkiledi. Son dönemlerde yaşanan olumlu gelişmeler turizmcilerin 2017 yılı umutlarını arttırdı. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık yaptığı açıklamada, Rusya ile İlişkilerin düzelmesi ve Suriye’de barış sağlanmasının turizmi olumlu yönde etkileyeceğini bu yüzden 2017 umutlu olduklarını belirtti.

2017’de Geçen Yılı Telafi Edeceğiz

TÜROFED Başkanı Osman Ayık açıklamasında, ‘’ Rusya Federasyonu’ndan 2,5 milyon turist  gelmesini bekliyoruz. Eğer iki ülke arasındaki ilişkiler biraz daha  düzelirse bu konuda umutluyuz, rakam daha  yukarıya çıkabilir. Geçen yıl ülkemiz açısından çok zorlu bir yıldı. Almanya’da yüzde 30 civarında bir kayıp yaşadık. Bu sene yaşanan kaybı telafi etmeyi umuyoruz. 2017 yılında her şeye rağmen 2016’nın üstünde bir rakama ulaşacağımızı düşünüyoruz. Geçen yıl potansiyelimizi Yunanistan, İspanya, Hırvatistan, Bulgaristan gibi ülkelere kaptırdık. Ancak bu yıl her şey sakin giderse ve etkin bir tanıtım faaliyet yürütebilirsek her şey güzel olacak’ ’dedi.

Hedef İç Pazar’da 10 Milyon Kişi

TÜROFED Başkanı Osman Ayık açıklamasının devamında, ‘’2017’de yurt dışından gelen turist potansiyelini arttırma çalışmalarımız olduğu gibi yerli turist için çalışmalarımız da var. Uzun yıllardır sürdürülen erken rezervasyon kampanyaları olumlu sonuçlarını 2016 yılında da gösterdi. Aynı hareketliliğin fazlasını 2017 yılından bekliyoruz. Rekabet içinde olduğumuz ülkelerde iç pazarın payı yüzde 25 – 30 civarı. Ancak ülkemizde bu oran yüzde 10- 15 civarında seyrediyor. Bu yüzden iç Pazar oranımızı da arttırmalıyız. Hedefimiz iç pazarda 10 milyon kişinin tatil yapmasını sağlamak” dedi.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,268BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,619TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,511TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler