Advert Advert Advert

AÖL Giriş Belgesi Nasıl Alınır?

AÖL Giriş Belgesi Nasıl Alınır?
AÖL Giriş Belgesi Nasıl Alınır? -

Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden AÖL sınav yerleri öğrencilerin erişimine açıldı. Sınav giriş belgesi, salon no ve girilecek derslerin de yer aldığı belge nasıl alınacak?

Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesinden AÖL giriş belgelerini öğrencilerin erişimine açtı. Belgede yer alan salon no, sınava girilecek dersler ve girilecek yer bulunmasına karşın, öğrenciler sınav belgelerini nasıl alacaklarını merak ediyor.

Açık Öğretim Lisesi sınav giriş belgeleri online sistem üzerinden çok kolay bir şekilde alınabilmektedir. AÖL bu yılki sınav takviminin netlik kazanmasından sonra öğrenciler sınav yerlerini internet üzerinden öğrenebildiler. MEB yayınladığı 2016-2017 iş takvimine göre sınav giriş yerlerini öğrenen öğrenciler, giriş belgelerini nasıl alacaklarını merak ediyorlar. 

Adaylar sınava girecekleri yerleri öğrenebilmek için AÖL sınav giriş yerleri sorgularını kimlik bilgileri ile yapabilecekler. AÖL öğrencileri 1. dönem sınavları 7-8 Ocak tarihlerinde yapılacak. Binlerce öğrencinin heyecanla ter dökeceği sınavın sonuçlarını ise 30 Ocak tarihinde öğrenebilecekler. 

AÖL 2. dönem yapılacak sınav 18-19 Mart tarihinde yapılacak. 2. dönem AÖL sınavları ise 18-19 Mart tarihlerinde yapılacak. 2. dönem giriş belgeleri ise 14 Mart 2017' de erişime açılacak. Açıköğretim lisesi sınavı 3 oturum şeklinde yapılacaktır. Öğrenciler sınav giriş belgelerinde belirtilmiş olan okul ve salonlarda girmek zorundalar. 

aöl giriş belgesi aöl sınavı aöl sınav yeri aöl sınav giriş
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!