Advert Advert Advert

Torununa Bakan Büyükannelere Teşvik

Torununa Bakan Büyükannelere Teşvik
Torununa Bakan Büyükannelere Teşvik -

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu 2016 yılının değerlendirildiği toplantıda, 2017 yılında torununa bakan büyükannelere teşvik geleceği müjdesini verdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu,2017 yılında torununa bakan büyükannelere müjdeli haber verdi. Pek çalışan anneyi ve çocuk bakımını üstlenen büyükanneyi yakından ilgilendiren haber ile alakalı detayların yakın zamanda açıklanması bekleniyor.

2017’de Torununa Bakana Teşvik Var

2017 yılına dair yapılan yeniliklerden biri olarak açıklanan büyükanne teşviki pek çok kişiyi memnun edecek bir uygulama.

Daha önce uygulamaya geçen Avrupa Birliği ile ortak yürütülen, çalışan annelere çocuklarının bakıcı parasını vererek kadınların aktif iş hayatı içerisinde bulunmasını amaçlayan uygulama, İzmir, İstanbul, Bursa, Ankara ve Antalya şehirleri için geçerliydi. Çalışan anneler için düzenlenen bu uygulama sayesinde uygun şartlara sahip olan bakıcılar için devlet 416 Euro bakıcı desteği sağlıyordu. Uygulamanın diğer illerde de geçerli olmasını bekleyen çalışan anneleri sevindirecek haber daha farklı bir açıdan geldi.

Torununa Bakana Teşvik

Çalışan anneler için daha önce uygulamaya sokulan düzenlemede anneleri zor sokan ‘’çalıştırdığı çocuk bakıcısı ile arasında, kendisi ya da eşinin birinci derecede, eğer aynı evde oturuyorsa 3. Dereceye kadar akrabalık ilişkisi olmaması’ ’kuralı aile büyüklerine çocuklarına baktıran annelerin bu uygulamadan yararlanmasını engelliyordu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yaptığı açıklamada,2017 yılında torununa bakan büyükannelere teşvik parası verileceğini açıkladı. Konu hakkında çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini belirten Müezzinoğlu, detayların ilerleyen zamanlarda açılanacağını belirtti. Henüz ödenecek teşvikin tutarı ve şartları belirtilmedi.

büyükanne teşviki Avrupa Birliği 416 Euro bakıcı desteği 2017 yılında torununa bakan büyükannelere teşvik parası verileceğini açıkladı. Henüz ödenecek teşvikin tutarı ve şartları belirtilmedi.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!