Ana Sayfa Ekonomi 2019'da 1 Milyon 750 Bin Kişiye Yeni İş Olanağı!

2019’da 1 Milyon 750 Bin Kişiye Yeni İş Olanağı!

-

Atatürk Barajı kapsamında yapılan sulama kanallarının bitmesine çok az bir zaman kaldı. Şu anda 500 bin olan çalışan kişi sayısının işin tamamlanması ile birlikte 1 milyon 750 bin kişiye çıkacağı tahmin ediliyor. İşin bitimi için ise  tahmin edilen tarih 2019 yılı olarak görülüyor.

Atatürk Barajı için yapılan sulama kanallarının çalışmalarına ise halen devam edilmekte. Çalışmaların son bulması ile birlikte 1 milyon 750 bin kişiye iş kapılarının açılacağı tahmin edilmekte.

Atatürk Barajı’nın büyüklüğü  ile dünyanın değer verilen sayılı barajlardan biri olduğunu dile getiren Devlet Su İşleri (DSİ) 15. Bölge Müdürü Oğuz Kasap, sahip olduğu enerjisi ile “Barajların Efendisi” olarak ifade etmektedir.

Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) Eylem Planı kapsamında, Adıyaman ve Şanlıurfa bölgeleri kapsamındaki yatırımların kararlılıkla devam ettiğini önemli belirtmek isteyen Kasap, özellikle gelecek sene Mardin ve ilçelerinin büyük bir kısmının tarımsal sulamaya kavuşacaklarını ifade etti.

Devlet Su İşleri 15. Bölge Müdürü Oğuz Kasap, Atatürk Barajı’ndaki sulama kanallarının çalışmaları bittikten sonra iş olanaklarının açılacağını, böylelik de bölge ve çevre bölgelerdeki çalışan kişi sayısında ciddi anlamda artış meydana geleceğini belirtti.

Yapılan proje kapsamında sulama kanalları Mardin, Kızıltepe, Derik ve Nusaybin’e kadar ulaşımı sağlanacak ve bu sayede binlerce kişiye iş imkanı sağlanmış olacak.

Oğuz Kasap, Şanlıurfa ve çevre illerden batı bölgelerinde bir göç söz konusu olduğunu, yapılan proje ile birlikte tekrar geri dönüşün olacağını tahmin ettiğini söyledi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,692BeğenenlerBeğen
11,333TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,440TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler