Ana SayfaKredilerEn Çok Mevduat Faizi Veren Bankalar 2018

En Çok Mevduat Faizi Veren Bankalar 2018
E

-

Eğer bir miktar birikiminiz varsa bu birikimi mevduat hesabı açarak değerlendirebilirsiniz. Türkiye’de hizmet veren tüm bankaların mevduat hesabı özelliği bulunuyor. Eğer faizden uzak durmak istiyorsanız paranızı katılım hesaplarına yatırabilirsiniz. Katılım hesapları mevduat hesaplarından farklı olarak net bir şekilde sizlere kazanç sağlamaz. Ancak bankanın büyüme oranı kadar paranız artar.

2018 yılının Haziran ayı itibariyle mevduat faiz oranları en yüksek olan bankaları şu şekilde sıralamak mümkün. Bu mevduat faiz oranları 1 ay vadeli 10 bin lira için geçerli olmakla birlikte paranın miktarına ve vadenin süresine göre değişiklik gösterebilir.

  • Odeabank Oksijen Hesap mevduat faiz oranı % 16,00
  • İng Bank e-Turuncu Hesap mevduat faiz oranı % 16,50
  • Akbank Mevduat Hesabı faiz oranı % 11,50 – 10 bin lira 1 ayda 83,02 TL kazandırıyor.
  • Finansbank Enpara mevduat faiz oranı % 16,25 – 10 bin lira 1 ayda 76,85 TL kazandırıyor.
  • Cepteteb Mevduat faiz oranı % 16,50 – 10 bin lira 1 ayda 75 TL kazandırıyor.

En yüksek mevduat faizi veren bankaları bu şekilde sıralayabiliriz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta hesaplar için ek masraflar ödenmemesidir. Odeabank ve Akbank’ta hesap işletim ücreti ödemeniz gerekirken Cepteteb, Finansbank Enpara ve İng Bank vadeli hesapları için hesap işletim ücreti ödemeniz gerekmez.

Bankalardan vadeli hesap açmak için şubelere gitmeniz gerekmiyor. İnternet şube yardımıyla sadece birkaç dakika içinde istediğiniz miktarda vadeli hesap açabilirsiniz.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,363TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol