Ev Hanımlarına İş İmkânı

0

Kadın kolları örgütlenmesi konusunda oldukça başarılı olan AK Parti Kolları Başkanlığı, ev hanımlarını sevindirecek bir çalışmaya imza attı. Kadınların iş hayatındaki varlığını arttırmak isteyen kurul, 2017 yılında yeni projeleri hayata geçirme kararı aldı.

Ev Hanımları Emekleri İle Para Kazanacak

2017 yılında ev hanımlarını daha aktif hale getirme kararı alan AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı, kendi evinde yaptığı el işi ürünler ile para kazanmak isteyen kadınlar için bir girişimde bulundu. Yakın zamanda hayata geçmesi planlanan proje ile ev hanımları internet sitesi üzerinden işe gitmeden evlerinden ürünlerini Türkiye’nin her yerine pazarlayabilecekler. Kadınlar böylelikle kendi paralarını kendi emekleri sayesinde kazanmış olacak.

Ürün Yelpazesi Geniş

AK Parti Kadın Kolları Başkanı ve Ankara Milletvekili Lütfiye Selva Çam yaptığı açıklamada, ‘’Bu proje ev hanımları için oldukça önemli, 81 il ve tüm ilçelerde bu konu ile ilgili geniş çaplı bir çalışma yürütüyoruz. Yaptığımız anket ile pasta- börekten, iğne oyasına, halıya tekstil ürünlerine kadar geniş bir ürün yelpazesi olduğunu gördük. Projeyi tamamlayınca konuyu Ekonomi Bakanlığı’na aktaracağız. Proje hayata geçtiğinde ev hanımları iş hayatına geçmiş olacak’’ dedi.

Vergiler Netleşmedi

Proje hayata geçtiğinde sitenin kullanım hakkı bir vakfa devredilecek. Son verilen bilgilere göre sitenin ücretsiz üyelik sistemi ile çalıştırılması planlanıyor. Projenin ilerleyen aşamalarında kadınların sattıkları ürünlerin vergilerini nasıl ödeyecekleri de netlik kazanacak, şu an bu konu ile ilgili net bir bilgi yok. Site sayesinde ev hanımları Türkiye’nin her yerine ürünlerini rahatlıkla pazarlayabilecek

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın